Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da TÜGVA tanıtım toplantısı yapıldı
  Andırın’da TÜGVA tanıtım toplantısı yapıldı
 • Kaymakamımız Haluk Koç Gazetemizi ziyaret etti
  Kaymakamımız Haluk Koç Gazetemizi ziyaret etti
 • Başkan Tezcan’dan gazetemize ziyaret
  Başkan Tezcan’dan gazetemize ziyaret
 • AÇEK Derneği’nden gazetemize ziyaret
  AÇEK Derneği’nden gazetemize ziyaret
 • Orman teşkilatından gazetemize ziyaret
  Orman teşkilatından gazetemize ziyaret
 • TKDK Andırın’da müzakere toplantısı yaptı
  TKDK Andırın’da müzakere toplantısı yaptı
 • Yanan ev kullanılamaz hale geldi
  Yanan ev kullanılamaz hale geldi
 • Korkuluğa Sıkışan Köpeği İtfaiye Kurtardı
  Korkuluğa Sıkışan Köpeği İtfaiye Kurtardı
 • ‘İyi Dersler Şoför Amca’ eğitimleri Andırın ilçesi’nde gerçekleştirildi
  ‘İyi Dersler Şoför Amca’ eğitimleri Andırın ilçesi
 • BAŞKAN TEZCAN’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
  BAŞKAN TEZCAN’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı
Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. Kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Andırın’da da coşkuyla kutlandı. 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Andırın Atatürk Ortaokulu önünde, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler, Cumhuriyet’imizin...
1 Kasım 2017 10:18
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0193 DSC_0172 DSC_0140 DSC_0110 DSC_0082 DSC_0134 DSCF9454

Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. Kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Andırın’da da coşkuyla kutlandı.

28 Ekim 2017 Cumartesi günü Andırın Atatürk Ortaokulu önünde, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler, Cumhuriyet’imizin 94. Yıldönümünde sabah saat 9:30’da Kaymakamlık Makamında Andırın Kaymakamı Haluk Koç ve beraberinde Belediye Başkanı Baki Tezcan’ın tebrikleriyle devam etti.

Kabülün ardından, hava şartlarının yağışlı olması nedeniyle Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Otaokulu Salonunda devam eden Cumhuriyet coşkusu, saygı duruşu’nun ardından İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Kaymakam Koç ve Başkan Tezcan’ın vatandaşların ve öğrencilerin bayramını tebrik etmesinin ardından, günün önem ve anlamına binaen bir konuşma yapan Andırın Kaymakamı Haluk Koç, “Türkiye Cumhuriyeti bu topraklar üstündeki tek devlet olma idealinin adıdır” dedi.

Türkiye Cumhuriyetini bin yıldan beridir sağlam kazıklar üstüne kurmuş medeniyetin devamı sizlerin ellerindedir diyen Kaymakam Koç, şunları söyledi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunda  emek sahibi olan ve on yıllar boyu  cephelerden evine dönememiş,  şehit düşmüş bütün askerlerimizi  ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz.  Ve yine Osmanlının o ruhunu taşıyarak, Cumhuriyeti  kurma ideali çerçevesinde liderlik yapan Gazi Mustafa Kemal’i  ve onun arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.  Şunu istiyoruz ki, bu devlet  kendi coğrafyası içerisinde huzur ve güvenliğin teminatı olsun.  Bunu sağlayacak  olan ve buna destek verecek  olan siz değerli halkımız, idareceilerimiz ve öğrencilerimiz, bu ideali bırakmadıkları sürece bu devlet ebedi müddet devam edecektir.  Bu duygu ve düşüncelerle devletin ebedi, müddet olacağı inancı içerisinde Cumhuriyetimizin Kuruluş yıldönümünün hepimize daha iyi bir gelecek  taşıması ve bu noktada  bizi ümitvar kılması dileğiyle bayramınız kutlu olsun” dedi

Daha sonra okul öğrencileri tarafından günle ilgili okunan şiirlerden sonra, öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo büyük alkış aldı.

Floklor gösterileri ile devam eden Cumhuriyet coşkusu’nda günle ilgili düzenlenen resim, şiir ve komposizyon dallarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, İlçemiz Kaymakamı Haluk Koç, Belediye Başkanı Baki Tezcan ve İlçe Jandarma Komutan V.J.Asb.Kd. Bçvş. Sedat Yalçın tarafından verildi.

Törene, daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa