Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • CUMHURBAŞKANIMIZ KAHRAMANMARAŞ’A GELİYOR
  CUMHURBAŞKANIMIZ KAHRAMANMARAŞ’A GELİYOR
 • Andırın’da okur yazarlık seferberliği başlatıldı
  Andırın’da okur yazarlık seferberliği başlatıldı
 • Kur’an Kursu öğrencileri ödüllendirildi
  Kur’an Kursu öğrencileri ödüllendirildi
 • Andırın Yeşildağ Spor avantajını koruyor
  Andırın Yeşildağ Spor avantajını koruyor
 • Temiz, Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı
  Temiz, Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıkl
 • KASKİ’den Acil Durum Eylem Planı Eğitimi
  KASKİ’den Acil Durum Eylem Planı Eğitimi
 • CHP İlçe Danışma Meclis Toplantısı yapıldı
  CHP İlçe Danışma Meclis Toplantısı yapıldı
 • KURTULUŞ DESTANI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
  KURTULUŞ DESTANI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
 • Başkan Tezcan’dan kutlama mesajı
  Başkan Tezcan’dan kutlama mesajı
 • İki ineğinden birini sattı, parasını Mehmetçik Vakfına bağışladı
  İki ineğinden birini sattı, parasını Mehmetçik Va
İki ineğinden birini sattı, parasını Mehmetçik Vakfına bağışladı
İki ineğinden birini sattı, parasını Mehmetçik Vakfına bağışladı
Andırın’da yaşayan bir vatandaş eşinin Mehmetçikleri rüyasında görmesi üzerine ineğini satarak parasını Mehmetçiklere gönderdi. İlçemiz Darıovası Mahallesinde yaşayan Halil Çınkır (63) eşi Münevver Çınkır’ın gördüğü rüyayı anlatması üzerine evinde bulunan...
13 Şubat 2018 16:00
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC00646 DSC00638 DSC00673

Andırın’da yaşayan bir vatandaş eşinin Mehmetçikleri rüyasında görmesi üzerine ineğini satarak parasını Mehmetçiklere gönderdi.

İlçemiz Darıovası Mahallesinde yaşayan Halil Çınkır (63) eşi Münevver Çınkır’ın gördüğü rüyayı anlatması üzerine evinde bulunan iki ineğinden birini satarak parasını Mehmetçik Vakfına bağışlamak için Andırın Kaymakamı Haluk Koç’u ziyaret etti.

Evinde bulunan ineğini 3 bin TL.’ye sattığını ve parasını Afrin’de görev yapan askerlere göndermek istediğini Kaymakam Koç’a bildiren Çınkır burada yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Mehmetçiklerimiz bizlerin baştacı. Oradaki askerlerin hepsi bizlerin evlatlarımız. Onlar bizim canlarımız, ciğerlerimiz onlar için canımızı feda ederiz. Gerekirse bende Afrin’de savaşmaya hazırım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onlar koruyucularıdır.  Hanım rüyasında görmüş, Mehmetçiklerimiz, anne  bize yardım edin demiş, bizde onun için ineğimizi 3 bin liraya sattık Mehmetçiğimize gönderiyoruz. Anamız sütü gibi helal olsun.”

Afrin’de çatışma bölgesinde terörist unsurlarla başarılı bir şekilde mücadele eden Mehmetçiğimize ülkemizdeki vatandaşlarımızın, milletimizin yardımları devam ediyor, diyen Kaymakam Koç, şunları söyledi.

“Münevver teyzemiz ve  Halil  amcamızın evlerindeki ineklerden birisini 3 bin lira bedelle satarak elde ettikleri parayı yardım olarak gönderiyorlar. Milletimizin bu desteği ve teveccühü devam ettiği sürece aynen Çanakkale’de olduğu gibi, İstiklal harbinde olduğu gibi düşmanımızla, terörist unsurlarla en ileri şekilde mücadele edip başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu münasebetle Rabbim o bölgede çatışan Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun. Yardımını esirgemeyen Münevver teyzemiz ve Halil amcamıza teşekkür ediyoruz. Allah onların yardımlarını dualarını başımızdan eksik etmesin”

Daha sonra Halil Çınkır, Andırın Ziraat Bankası Şubesine giderek 3 bin lirayı banka görevlisine teslim etti. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa