Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • CUMHURBAŞKANIMIZ KAHRAMANMARAŞ’A GELİYOR
  CUMHURBAŞKANIMIZ KAHRAMANMARAŞ’A GELİYOR
 • Andırın’da okur yazarlık seferberliği başlatıldı
  Andırın’da okur yazarlık seferberliği başlatıldı
 • Kur’an Kursu öğrencileri ödüllendirildi
  Kur’an Kursu öğrencileri ödüllendirildi
 • Andırın Yeşildağ Spor avantajını koruyor
  Andırın Yeşildağ Spor avantajını koruyor
 • Temiz, Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı
  Temiz, Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıkl
 • KASKİ’den Acil Durum Eylem Planı Eğitimi
  KASKİ’den Acil Durum Eylem Planı Eğitimi
 • CHP İlçe Danışma Meclis Toplantısı yapıldı
  CHP İlçe Danışma Meclis Toplantısı yapıldı
 • KURTULUŞ DESTANI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
  KURTULUŞ DESTANI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
 • Başkan Tezcan’dan kutlama mesajı
  Başkan Tezcan’dan kutlama mesajı
 • İki ineğinden birini sattı, parasını Mehmetçik Vakfına bağışladı
  İki ineğinden birini sattı, parasını Mehmetçik Va
Andırın’da TÜGVA tanıtım toplantısı yapıldı
Andırın’da TÜGVA tanıtım toplantısı yapıldı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Andırın İlçe Temsilciliği tarafından, İlçemizde tanıtım toplantısı düzenlendi. Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı...
16 Ocak 2018 13:48
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0049 DSC_0043 DSC_0071

????????????????????????????????????

26238950_1881591108549053_8026484888104200549_n

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Andırın İlçe Temsilciliği tarafından, İlçemizde tanıtım toplantısı düzenlendi.

Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

TÜGVA Andırın tanıtım toplantısına katılan TBBM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, “ İlçemizi şehrimizi ve  ülkemizi çok daha ileri noktalara taşıyacağız, taşımak zorundayız. Allah’ın izniyle, sizlerin duası ve desteğiyle bu ülkeyi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye, yeniden 21’nci asırda insanlık adına, insanlık onuru adına,  adalet adına, insanı insan yapan ne varsa onlar adına, ayakta ve dimdik mücadele ediyor diyen Güvenç şunları söyledi.

“Bizim medeniyetimizi insana dayanır, bizim medeniyetimiz şefkate dayanır, bizim medeniyetimiz sevgiye dayanır,  bizim medeniyetimiz adalete dayanır. Ve koca Osmanlı İmparatorluğu 600 yıl bu duygularla, bu düşüncelerle hamdolsun 3 kıtada 72 milleti idare etmeyi başarmış. Osmanlı medeniyetini ayakta tutan güç bir ahlak toplumudur. Eğer bu yapı olmasaydı, hiç şüpheniz olmasın 600 sene bu kadar geniş coğrafyalarda, bu kadar farklı etnik yapıları, farklı unsurları idare edemezdik. Hamdolsun bunu başarmışız. Hamdolsun ki Türkiye, yeniden 21’nci asırda insanlık adına, insanlık onuru adına,  adalet adına, insanı insan yapan ne varsa onlar adına ayakta ve dimdik mücadele ediyor. Bu bizim neslimize nasip olduğu için Allah’a şükrediyoruz. 20 yıl önceki durum ortada, bu gün gelinen nokta çok daha açık bir şekilde ortada. Tabi bu kolay olmadı.  Bu mücadeleyle oldu, özveriyle, fedakarlıkla, çalışmayla, cesaretle ve büyük bir mücadele sonucu oldu.”

Kudüs’le ilgili Birleşmiş Milletlerde alınan karar artık bir dönemin kapandığının, yeni bir dönemin başlayacağının çok açık ve tek ifadesi oldu. Hiç şüphe yok ki, bunu başaran dünya milletlerinin, dünya devletlerinin haklarını uyandıran Türkiye’dir, Reis-i Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır, diyen Güvenç, şunları kaydetti.

Peki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gücü nerden geliyor? Gücü sizden geliyor, gücü gençlikten geliyor,  gücü halkın iradesini, halkın rızasını görmesinden geliyor. İşte onun için bu vakıfları geliştirmemiz gerekiyor. İnsan yetiştirmemiz gerekiyor. Bilgili, sevgi dolu, adalet dolu, vatan sevgisi ile dolu bir gençlik yetiştirmemiz gerekiyor. Bu vakıflarda bunları yapmamız gerekiyor.

Halk Bankası açılacak

Hizmete gelince yoğun bir şekilde çalışıyoruz diyen Güvenç, yol, içme suyu, kanalizasyon, gerek Büyükşehir, gerek ilçe belediyemiz, gerekse Ankara’dan işlerimizi takip ediyoruz. Halk bankası inşallah şube açacak. Görüşmelerimiz oldu, yer arıyorlar. İnşallah tez zamanda açarız. Hamdolsun dünden bugün iyiyiz. Benim hiçbir şüphem yok. İlçemizi Şehrimizi ülkemizi çok daha ileri noktalara taşıyacağız, taşımak zorundayız. Allah’ın izniyle, sizlerin duası ve desteğiyle bu ülkeyi büyütmeye devam edeceğiz.

Andırın Kaymakamı Haluk Koç yaptığı konuşmada, Gençlik yalnızca, gençliği yaşı ifade eden bir kelime değil. Mehmet Akif’te Necip Fazıl’da kendi özünü bulmaya çalışan bir gençlik.  O gençlik bundan bir buçuk sene evvel vatanına sahip çıkmak için kendi bedenini tankların altına serebilme cesaretini göstermiş.  Bu gençlikten beklentimiz, öncelikle tarihine ve medeniyetine sahip çıkan bir gençlik bekliyoruz ve bunu da vakıfların desteklemesini ümit ederiz. TÜGVA’nın ilçe temsilciliği tanıtım törenine katılımlarınızdan dolayı hepinize hoş geldiniz diyor ve bu hayırlı açılışın bundan sonra da daha ileri hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum dedi.

Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Başkanlarımıza başarılar diliyorum. Çünkü onların başarısı inşallah ülkemizin ve bizim başarımız olacak.  Bizler sanıyorduk ki, darbeler, ülke kötüye gittiğinde olurdu. Ekonomi iyi ise ülke güzel yönetiliyor  ise darbe olmaz sanıyorduk. Ama bunu 15 Temmuzda gördük, gezi olaylarında gördük. Maneviyat olmayınca veya birileri yanlış yönlendirilince ülke bir daha uçurumun eşiğine gelebiliyormuş dedi

TÜGVA Kahramanmaraş İl Temsilcisi Ahmet Asım Demirdöğen yaptığı konuşmada,Türkiye Gençlik Vakfı henüz Türkiye’de yeni bir nefes olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye Gençlik Vakfında çalışmalar yürütüyoruz. Çalışma biçimimiz teşkilatlanma. Okul, okul, sınıf sınıf, mahalle, sokak sokak, şehrimizde, ilçemizde hiçbir genci boşta bırakmayacak şekilde bir teşkilat anlayışına sahibiz. Bu gaye üzere inşallah Andırın ilçemizde de çalışmalara bu toplantı ile birlikte bismillah demiş olduk. Allah hepinizden razı olsun dedi.

TÜGVA Andırın İlçe Temsilcisi Ahmet Sinan Gökşen, Gençliğimizin başıboş geleceğini bize dayatan yaklaşımlara rağmen, inanmışlık ve azim içinde genç tanımını değiştirmek adına yola çıktık diyerek şunları söyledi.

“TÜGVA Andırın Temsilciliği olarak zorbalaşan sistemlere ve kötülüklere karşı durarak, erdemli bir toplumun oluşumu için iyiliklerin peşinde olacağız. Kendi özümüzden bizi mahrum bırakan, hayat tarzımız ve düşünce biçimlerimizi dönüştüren bütün etkenlerden uzaklaşlaşarak insanlık adına özgürlük elçisi olacağız.”

Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Emre Dalkıran, Daire amirleri, din görevlileri, mahalle muhtarları, vatandaşların katıldığı toplantı sonunda TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, program sonunda mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi. Haber: Murat Menendiz.

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa