Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü
  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’n
 • Şehit annesine okuma yazma eğitimi
  Şehit annesine okuma yazma eğitimi
 • Defne ve Ekoturizm Çalıştayı düzenlendi
  Defne ve Ekoturizm Çalıştayı düzenlendi
 • Rüzgar, güven tazeledi
  Rüzgar, güven tazeledi
 • Andırın MYO öğrencileri Çanakkale şehitlerini andı
  Andırın MYO öğrencileri Çanakkale şehitlerini andı
 • İlkokul öğrencilerine farkındalık eğitimi
  İlkokul öğrencilerine farkındalık eğitimi
 • Andırın Gençlik Merkezi inşaatı tamam
  Andırın Gençlik Merkezi inşaatı tamam
 • Başkan Tezcan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
  Başkan Tezcan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehi
 • İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü
  İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u a
 • Atatürk Ortaokulunda Z kütüphane açıldı
  Atatürk Ortaokulunda Z kütüphane açıldı
Gazeteciler cemiyeti basın mensuplarıyla bir araya geldi
Gazeteciler cemiyeti basın mensuplarıyla bir araya geldi
Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanı Aslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla istişare toplantısında bir araya geldi. Saffron Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Kahramanmaraş...
27 Aralık 2017 09:14
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

maraş gazteciler gazeteciler-calistay-1 gazeteciler-calistay-(2)

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanı Aslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla istişare toplantısında bir araya geldi.

Saffron Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KBGC) Başkanı Aslan Deveboynu, Başkan Yardımcısı Mehmet Yüzbaşıoğlu, Genel Sekreter Serdar Erdoğanyılmaz,  Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Kösebalaban, Ökkeş Saatçi, Mehmet Taş ve Erol Öner, KMBGC üyeleriyle bir araya gelerek Büyükşehir Belediye ile gerçekleştirilecek olan Basın Çalıştayı gazetecilerin sorunlarını konuştular.

Başkan Deveboynu, birlik ve beraberlik çağrısı yaparak basının hep birlikte olduğu zaman güçlü olabileceğini söyledi. Gazetecilerin sorun, sıkıntı veya problemlerini konuşmak için toplandıklarını belirterek şunları söyledi.

“KMBGC olarak Büyükşehir Belediyesi ile bir çalıştayımız olacak. Çalıştayda biz Kahramanmaraş’ın, ilçelerimizin ve gazetecilerin problemlerini konuşmak istiyoruz. Gazetecilerin kentte ne problemleri var. Gazeteci arkadaşlarımızın beklentileri nelerdir. Hizmet olarak iş olarak beklentileri nelerdir. Sizden aldığımız bilgiler ve verileri gidip başkanımıza basındaki çalışan arkadaşlarımızın sıkıntılarını, dertlerini anlatmak istiyoruz.”

Başkan Yardımcısı Yüzbaşıoğlu ise şunları kaydetti: “Demokrasi ile yönetilen ülkelerde siyasi partiler olmazsa olmazıdır. Bunun yanında sivil toplum kuruluşları da aynı durumdadır. STK’ların en önemlisi basın kuruluşlarıdır. Çünkü basın kuruluşlarının ayrı olarak hukuki bir görevi var. Biz burada bir kamu görevi yapıyoruz. Biz kendimizi küçümseyemeyiz. Son yıllarda dijital medya ve sosyal medya büyük önem kazandı. Bu kurumlar her geçen gün kendini geliştiriyor. Tabii bunların gelişmesi basının yükünü biraz aldı. Ama yazılı basın her zaman için güncelliğini korumaktadır. Biz bundan sonra üstümüze düşen görevi yapmak zorundayız. Bizim bu gazeteci arkadaşlarımızı konut sahibi yapmamız lazım. Bunların yolunu aramak lazım. Tabii bunları zaman içerisinde hallolacak. Güçlü ülkeler güçlü basın ile olur. Biz ne kadar güçlü olursak ülkemizde o kadar güçlü olur.”

Gazetemiz çalışanlarının da katıldığı toplantıda, konuşmalardan sonra, basın mensuplarının talep ve istekleri dinlenerek çalıştay öncesi not alındı. Haber: Ergün Çınar

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa