Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da TÜGVA tanıtım toplantısı yapıldı
  Andırın’da TÜGVA tanıtım toplantısı yapıldı
 • Kaymakamımız Haluk Koç Gazetemizi ziyaret etti
  Kaymakamımız Haluk Koç Gazetemizi ziyaret etti
 • Başkan Tezcan’dan gazetemize ziyaret
  Başkan Tezcan’dan gazetemize ziyaret
 • AÇEK Derneği’nden gazetemize ziyaret
  AÇEK Derneği’nden gazetemize ziyaret
 • Orman teşkilatından gazetemize ziyaret
  Orman teşkilatından gazetemize ziyaret
 • TKDK Andırın’da müzakere toplantısı yaptı
  TKDK Andırın’da müzakere toplantısı yaptı
 • Yanan ev kullanılamaz hale geldi
  Yanan ev kullanılamaz hale geldi
 • Korkuluğa Sıkışan Köpeği İtfaiye Kurtardı
  Korkuluğa Sıkışan Köpeği İtfaiye Kurtardı
 • ‘İyi Dersler Şoför Amca’ eğitimleri Andırın ilçesi’nde gerçekleştirildi
  ‘İyi Dersler Şoför Amca’ eğitimleri Andırın ilçesi
 • BAŞKAN TEZCAN’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
  BAŞKAN TEZCAN’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
Yaşlı ve bakıma muhtaçlara şefkat eli
Yaşlı ve bakıma muhtaçlara şefkat eli
Andırın Kaymakamlığı tarafından yürütülen ‘’Sağlıklı ve Mutlu Yaşam ‘’ projesi kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara devletin şefkat eli uzatılıyor. Andırın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan proje ile...
21 Kasım 2017 13:55
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0042 DSC_0062 DSC_0063 DSC_0031

Andırın Kaymakamlığı tarafından yürütülen ‘’Sağlıklı ve Mutlu Yaşam ‘’ projesi kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara devletin şefkat eli uzatılıyor.

Andırın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan proje ile ilçede yaşayan yaşlı ve bakıma muhtaç insanlara uzatılan şefkat eli ile yaşam standartları yükseltiliyor.

Andırın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri tarafından ilçe genelinde yapılan çalışma ile belirlenen 65 yaş üstü yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin evlerine gidilerek günlük sobaları yakılıyor, ev temizliği ve gündelik ihtiyaçları karşılanıyor.

Andırın Kaymakamı Haluk Koç yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek geben mahallesinde yaşayan Musa Gürlek’i (78) evinde ziyaret ederek sohbet etti.

“Devletimizin burada şefkatli elinin ulaştığı hanelerden tek isteği ve dileği onların hayır dualarıdır” diyen Kaymakam Koç, bu hizmetin yerine getirilmesinde ve amacına ulaşmasında bizlerde şahit olduk ki gerçekten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın bize göndermiş olduğu kaynak yerini bulmaktadır dedi.

Kaymakam Koç, yaptığı açıklamada,‘’ Yaşlılarımız belli bir yaştan sonra bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacın giderilmesi devletin sosyal devlet olmasının da bir gereğidir. Vakfımızın yürüttüğü bu projede her türlü hizmetin yerinde verildiğini, temizlik hizmetlerinin, sağlık hizmetlerinin gerektiği şekilde en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yerine getirildiğini memnuniyetle müşahade ediyorum. Sizlerin her zaman hizmetindeyiz. Önemli olan burada kamu kaynağının doğru yere gitmesi” dedi.

Yoksul, yaşlı ve bakıma muhtaç insanların tespit edildiğini vurgulayan Kaymakam Koç, hazırlanan bu proje kapsamında günlük kapıları çalınarak, görevliler tarafından hanelerin bakımlarının yapıldığını belirtti.

Evinde eşi ile birlikte yaşayan Musa Gürlek, verilen hizmetten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek; ‘’Sayın Reis’i Cumhur, Sayın Valimiz, Sayın Kaymakamımız ve tüm çalışanlara saygıyla teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun.’’ dedi.

80 yaşındaki görümcesi ile birlikte yaşayan Cennet İspir ise ‘’ Evimize geliyorlar bulaşığımızı yıkıyorlar, evimizi süpürüp tertemiz yapıyorlar. Salandan da memnunum,  gönderenden de. Onların bana hakkı geçiyor, ama nasıl helal edeceğim. Allah onları cennete koysun. Allah onları kazadan, beladan korusun.’’ dedi. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa