Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü
  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’n
 • Şehit annesine okuma yazma eğitimi
  Şehit annesine okuma yazma eğitimi
 • Defne ve Ekoturizm Çalıştayı düzenlendi
  Defne ve Ekoturizm Çalıştayı düzenlendi
 • Rüzgar, güven tazeledi
  Rüzgar, güven tazeledi
 • Andırın MYO öğrencileri Çanakkale şehitlerini andı
  Andırın MYO öğrencileri Çanakkale şehitlerini andı
 • İlkokul öğrencilerine farkındalık eğitimi
  İlkokul öğrencilerine farkındalık eğitimi
 • Andırın Gençlik Merkezi inşaatı tamam
  Andırın Gençlik Merkezi inşaatı tamam
 • Başkan Tezcan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
  Başkan Tezcan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehi
 • İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü
  İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u a
 • Atatürk Ortaokulunda Z kütüphane açıldı
  Atatürk Ortaokulunda Z kütüphane açıldı
Yaşlı ve bakıma muhtaçlara şefkat eli
Yaşlı ve bakıma muhtaçlara şefkat eli
Andırın Kaymakamlığı tarafından yürütülen ‘’Sağlıklı ve Mutlu Yaşam ‘’ projesi kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara devletin şefkat eli uzatılıyor. Andırın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan proje ile...
21 Kasım 2017 13:55
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0042 DSC_0062 DSC_0063 DSC_0031

Andırın Kaymakamlığı tarafından yürütülen ‘’Sağlıklı ve Mutlu Yaşam ‘’ projesi kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara devletin şefkat eli uzatılıyor.

Andırın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan proje ile ilçede yaşayan yaşlı ve bakıma muhtaç insanlara uzatılan şefkat eli ile yaşam standartları yükseltiliyor.

Andırın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri tarafından ilçe genelinde yapılan çalışma ile belirlenen 65 yaş üstü yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin evlerine gidilerek günlük sobaları yakılıyor, ev temizliği ve gündelik ihtiyaçları karşılanıyor.

Andırın Kaymakamı Haluk Koç yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek geben mahallesinde yaşayan Musa Gürlek’i (78) evinde ziyaret ederek sohbet etti.

“Devletimizin burada şefkatli elinin ulaştığı hanelerden tek isteği ve dileği onların hayır dualarıdır” diyen Kaymakam Koç, bu hizmetin yerine getirilmesinde ve amacına ulaşmasında bizlerde şahit olduk ki gerçekten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın bize göndermiş olduğu kaynak yerini bulmaktadır dedi.

Kaymakam Koç, yaptığı açıklamada,‘’ Yaşlılarımız belli bir yaştan sonra bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacın giderilmesi devletin sosyal devlet olmasının da bir gereğidir. Vakfımızın yürüttüğü bu projede her türlü hizmetin yerinde verildiğini, temizlik hizmetlerinin, sağlık hizmetlerinin gerektiği şekilde en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yerine getirildiğini memnuniyetle müşahade ediyorum. Sizlerin her zaman hizmetindeyiz. Önemli olan burada kamu kaynağının doğru yere gitmesi” dedi.

Yoksul, yaşlı ve bakıma muhtaç insanların tespit edildiğini vurgulayan Kaymakam Koç, hazırlanan bu proje kapsamında günlük kapıları çalınarak, görevliler tarafından hanelerin bakımlarının yapıldığını belirtti.

Evinde eşi ile birlikte yaşayan Musa Gürlek, verilen hizmetten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek; ‘’Sayın Reis’i Cumhur, Sayın Valimiz, Sayın Kaymakamımız ve tüm çalışanlara saygıyla teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun.’’ dedi.

80 yaşındaki görümcesi ile birlikte yaşayan Cennet İspir ise ‘’ Evimize geliyorlar bulaşığımızı yıkıyorlar, evimizi süpürüp tertemiz yapıyorlar. Salandan da memnunum,  gönderenden de. Onların bana hakkı geçiyor, ama nasıl helal edeceğim. Allah onları cennete koysun. Allah onları kazadan, beladan korusun.’’ dedi. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa