Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü
  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’n
 • Şehit annesine okuma yazma eğitimi
  Şehit annesine okuma yazma eğitimi
 • Defne ve Ekoturizm Çalıştayı düzenlendi
  Defne ve Ekoturizm Çalıştayı düzenlendi
 • Rüzgar, güven tazeledi
  Rüzgar, güven tazeledi
 • Andırın MYO öğrencileri Çanakkale şehitlerini andı
  Andırın MYO öğrencileri Çanakkale şehitlerini andı
 • İlkokul öğrencilerine farkındalık eğitimi
  İlkokul öğrencilerine farkındalık eğitimi
 • Andırın Gençlik Merkezi inşaatı tamam
  Andırın Gençlik Merkezi inşaatı tamam
 • Başkan Tezcan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
  Başkan Tezcan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehi
 • İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü
  İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u a
 • Atatürk Ortaokulunda Z kütüphane açıldı
  Atatürk Ortaokulunda Z kütüphane açıldı
BTC ve BİL’den Andırın’a Okul yemekhanesi
BTC ve BİL’den Andırın’a Okul yemekhanesi
Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Petrol Boru Hattı Şirketi ve Botaş İnternational (BİL) tarafından İlçemiz Torun Kastal İlkokuluna yaptırılan yemekhane düzenlenen törenle hizmete açıldı. Atatürk Üniversitesi tarafından uygulanan ve Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Petrol Boru...
21 Kasım 2017 12:29
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC00174 DSC00167 DSC00138 DSC00190 DSC00196 DSC00184 DSC00211 DSC00181 DSC00130 DSC00201

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Petrol Boru Hattı Şirketi ve Botaş İnternational (BİL) tarafından İlçemiz Torun Kastal İlkokuluna yaptırılan yemekhane düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Atatürk Üniversitesi tarafından uygulanan ve Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Petrol Boru Hattı Şirketi tarafından desteklenen “Geleceğe Doğru Bakmak-BTC Boru Hattı Boyunca Sürdürülebilir Kalkınma Projesi” kapsamında Andırın’da sürdürülebilir kalkınmaya yönelik projeler uygulanıyor.

Projelerin tanıtımı ve Torun Kastal İlkokulu Prefabrik Yemekhanesinin açılışı için okul bahçesinde düzenlenen   törene Andırın Kaymakamı Haluk Koç, Belediye Başkanı Baki Tezcan, BTC Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü Suna Ercan, BOTAŞ International (BIL) Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Selim Kılıç, BIL Kamu ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Şahin, Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, BTC Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mükerrem Kaya, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve velileri  katıldı.

Andırın Kaymakamı Haluk Koç  törende yaptığı konuşmada “BTC ve BIL’in işbirliği ile yürütülen projelerin ilçenin sosyo-ekonomik kalkınmasına önemli katkıda bulunduğunu, 17 okulda yaşanan ısınma probleminin jeneratörler sayesinde ortadan kaldırıldığını ve böylece eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam edeceğini ifade etti. Gayretlerini eksik etmediklerinden ötürü BTC ve BOTAŞ International Şirketlerine teşekkür ederek mevcut çalışmaların devam ettirilmesinin öneminin altını çizdi.

BTC Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mükerrem Kaya, törende yaptığı konuşmada Torun Kastal İlkokuluna  110 öğrencinin yararlanacağı prefabrik bir yemekhane yapıldığını ve böylece çocukların hijyenik ortamda öğle yemeği yemelerine imkan sağlandığını söyledi. Buna ilave olarak, Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 17 ilköğretim okuluna BOTAŞ International (BIL) ile birlikte 17  jeneratör alınarak eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamasının engellendiğini ifade etti. Andırın’da işletme geliştirme konusunda da faaliyet yürüttüklerini belirten Kaya, şu ana kadar 29 girişimciye iş planı hazırlanması konusunda destek verdiklerini ve kırsal kalkınmayı da çok çeşitli projelerle desteklediklerini belirtti.

BTC Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü Suna Ercan ise yaptığı konuşmada “BTC olarak 10 ilde ve 330 köyde, Andırın’da uygulanan projelere benzer projeler yürüttüklerini, özellikle çocuklara,  gençlere ve kadınlara yönelik programlara ağırlık verdiklerini ve sosyal sorumluluk kavramının içini dolduracak uygulamalara imza attıklarını  vurguladı. İşbirliği için BTC Boru Hattının İşletmecisi BIL’e, destekleri için Andırın kaymakamlığına ve diğer paydaşlara teşekkürlerini sundu.” Jeneratör projesi sayesinde Andırın’daki okulların kışa hazır olduklarını belirten Ercan, yemekhanenin devreye alınmasıyla öğrencilerin sağlıklı bir ortamda yemek yiyeceklerinden duyduğu memnuniyeti de ifade etti.

Törende bir konuşma yapan BIL Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Selim Kılıç, eğitim hamlesinin bir ülkenin geleceği olduğunu belirterek bu hamlenin bir parçası olmak konusunda gayret gösterdiklerini ifade etti. Kılıç, hayata geçirilen bu projelerde emeği geçenlere de teşekkürlerini sundu.

Tören sonunda Andırın Kaymakamı Haluk Koç tarafından projeleri destekleyen Kuruşların temsilcilerine teşekkür plaketi verildi. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa