Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Başkan DOĞAN’dan Regaip Kandili mesajı
Başkan DOĞAN’dan Regaip Kandili mesajı
Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan,  Regaip Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı. Başkan Doğan mesajında, Regaip’in rağbet edilen, çok kıymet verilen, ihsan ve bağışlanma anlamına geldiğini hatırlatarak, “Regaip Kandiliyle başlayan üç aylar...
3 Mart 2020 15:08
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

1

Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan,  Regaip Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı.

Başkan Doğan mesajında, Regaip’in rağbet edilen, çok kıymet verilen, ihsan ve bağışlanma anlamına geldiğini hatırlatarak, “Regaip Kandiliyle başlayan üç aylar iklimi, müminler için adeta manevi hasat mevsimidir” dedi.

Kandillerin İslam Âlemi için büyük önem arz ettiğini kaydeden Başkan Doğan, Regaip Kandilini büyük bir manevi coşku içerisinde karşıladıklarını ve bu günlerde kalplerin yumuşayıp, insanların biraz daha mana âlemine yöneldiğini ifade etti.
Doğan, mesajında “Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını da kapsayan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Bu dönemlerde toplumumuzdaki şefkat, merhamet, yardımlaşma duyguları en üst noktaya ulaşır. Barış ve huzurun sağlanabilmesi için bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Bu nedenle, bu kandil günleri, bizlere Allah(c.c) ile olan bağımızı yeniden gözden geçirme ve bu manevi iklimden yararlanmak için büyük fırsatlar sunmaktadır.

Bu vesileyle, Andırın’lı hemşerilerimizin ve tüm İslam Âleminin Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı. Andırın Postası

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa