Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
PROGROUP, “TURQUALITY VE MARKA EĞİTİM SEFERBERLİĞİ” İLE İŞ GÜCÜNE DEĞER KATIYOR…
PROGROUP, “TURQUALITY VE MARKA EĞİTİM SEFERBERLİĞİ” İLE İŞ GÜCÜNE DEĞER KATIYOR…
Türk şirketlerinin dünyaya açılması konusunda Turguality iş modelini oluşturarak danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PROGROUP, PROEDU markası ile “Turquality ve Marka Eğitim Seferberliği”ne Kahramanmaraş firması Kipaş Holding’ten başladı. Katılımcılara iş...
3 Mart 2020 14:51
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

cmfsf69 f409d05c-81c4-4dc1-b209-c82209bf3253 hikmet_gumusersolda-salim_camsagda hikmet_gumusersolda-salim_camsagda-2

Türk şirketlerinin dünyaya açılması konusunda Turguality iş modelini oluşturarak danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PROGROUP, PROEDU markası ile “Turquality ve Marka Eğitim Seferberliği”ne Kahramanmaraş firması Kipaş Holding’ten başladı. Katılımcılara iş performansını, iş kalitesini artırmak ve çalıştığı şirketi markalaştırmak konularını hayata geçirilebilecek bir hareket planına sahip olmanın ayrıntılarının anlatıldığı eğitimlere; Kipaş bünyesinde bulunan 100’e yakın çalışan katıldı.

Şirketlerin uluslararası arenada markalaşma sürecine destek veren Turquality programı, Progroup iş birliği ile “Turquality Marka Eğitim Seferberliği”ne Kipaş firmasıyla başladı. Progroup Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çam’ın öncülüğünde gerçekleşen ve üç gün boyunca devam eden eğitimlere; mavi ve beyaz yakalı olmak üzere yaklaşık 100 kişi katılırken Kipaş çalışanları gerek yönetim becerilerinin artırılması gerekse de marka kurum kültürüne nasıl adapte olacakları konusunda bilgilendirildi.

“17 yılda 46 firmaya ulaştık”

Eğitim semineri sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Progroup Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çam, 2003 yılından bu yana yaklaşık 46 firmayı dünyaya açma ve Turquality kapsamına alma konusunda danışmanlık hizmeti verdiklerini söyledi. Bugüne kadar yüksek marka derecesi olan ve Türkiye’ye girdi sağlayan firmalara altı ayrı stratejik yol haritası hazırladıklarını belirten Çam, geri kalan firmalarda da bununla ilgili markalaşma çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

Nihai hedefleri ile ilgili bilgi veren Çam,“Özellikle Türkiye’deki kilogram ihracatımızı ve döviz girdisini artıracak işlerin sistematikleştirilmesi ve bu konularla ilgili yönetim danışmanlığı yapıyoruz. Söz konusu yönetim danışmanlığı kapsamında işletmelerin tüm süreçlerinin; içeriye dönük bir şekilde daha verimli, dışarıya dönük bir şekilde de daha etkin olması adına çalışmalar yürütüyoruz. Diğer yandan proaktif davranılması, iş gücü verimliliği, makine alan verimliliği ve bunlar için stratejik bütçe planlaması yapıyoruz” diye konuştu.

“Eğitimler yatırım gibi düşünülüp, değer amaçlı yapılmalı”

Aslında işletmelerin eğitimleri kâr amaçlı yaptığını belirten Salim Çam, Kipaş gibi firmaların ise bu tür eğitimleri değer elde etmek için gerçekleştirdiğinin altını çizdi. Bu değerde ise sadece kendi şirketinde değil, toplumda faydayı oluşturmanın amaçlandığını dile getiren Çam, “Çünkü burada eğitime dahil olan her yönetici, yönetici adayı ve çalışan, aldığı eğitimi çevresindeki insanlarla da paylaşarak faydalı bir hale dönüşmesi konusunda çaba sarf ediyor ve bunu davranışa dönüştürüyor. Hatta bu markalı kaliteli olumlu öğrenme davranışları yakın ve çevrelerine, kadar yansıyor. Böylece ülkenin gelişmesine dolaylı katkıda bulunarak, Türkiye’nin diğer ülkeler karşısında üstünlüğü de sağlanmış oluyor” diyerek, bu hamle ile uluslararası arenada Türkiye’nin elinin güçlendiğini vurguladı.

Bu noktada Kipaş gibi firmaların sayısının Türkiye’de artması gerektiğini söyleyen Çam, üç gün boyunca Kipaş Holding’te gerçekleşen eğitimlerin bu konuda örnek alınacak bir organizasyon olduğunu ifade etti. Çam, “Kipaş Holding, hem bir üniversite gibi akademik anlamda bir vizyona hem de sanayici ve girişimci olarak marka vizyonuna sahip bir organizasyon. Bu fırsatı bize verdikleri için Kipaş Holding yönetimine teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yıllık 1 milyar dolarlık ciro

Eğitim semineri sonrasında konuşan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Gümüşer ise firmaları hakkında bilgi vererek, Kipaş Holding’in 1984 yılında tekstil sektörü ile iş hayatına atılan ve daha sonra bünyesine kağıt, çimento ve jeotermal enerji sektörünü dahil ederek bugün 1 milyar dolar ciroya ulaşan bir firma olduğunu söyledi.

10 bine yakın çalışanı olan ve hala büyümesine hızla devam eden Kipaş Holding’in Anadolu’nun en büyük 9’uncu firması konumunda olduğunun altını çizen Gümüşer, firmalarını ilerleyen yıllarda daha iyi noktalara taşıyarak, bir dünya markası haline geleceklerini ifade etti. Bu kapsamda özellikle Turquality süreçlerinin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Gümüşer, sözlerine şöyle devam etti: “Yurt dışında markalaşma ve bilinirliğin artırılması noktasında devlet desteklerinden yararlanmak ve Turquality’e kendimizi adapte etmek hedeflerimiz arasında yer alıyor. Progroup gibi değerli ortaklarımızla önemli işlere imza atıyoruz. Hem beyaz yakalı hem de mavi yakalı personellerimizin eğitimi için yıllık belli bir bütçe oluşturuyoruz.

Bu bütçe kapsamında onların niteliklerinin artırılması ve iş bilinçlerinin yükseltilmesi yönünde B2B programlarımız oluyor. Yıllık 10’ayakın eğitim düzenliyor, bu eğitimlerin bazılarını Progroup ile gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimlerle; personellerin niteliklerinin artırılması, kurumsal kültüre adapte olabilmeleri, işlerini delege edebilmeleri ve işletme içinde iletişim sağlayabilmelerini ve markalaşma bilincinin artırılmasını amaçlıyoruz. Aynı zamanda yöneticilerin yönetim becerilerini artırabilmeleri konusunda eğitimler düzenliyoruz. Personele değer katmanın markalaşmada çok önemli bir şey olduğunu düşünüyoruz. Bu tür eğimlerin Kipaş’ın kurumsal kimliğinin, kurumsal markasının ve işveren markasının oluşmasını destekleyen bir unsur olduğunun farkındayız. Bu konuda yanımızda olan başta Progroup olmak üzere tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.” Haber merkezi

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa