Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Trafik ekiplerinden okul servis şoförlerine seminer
Trafik ekiplerinden okul  servis şoförlerine seminer
Andırın İlçe Emniyet Amirliği Trafik Büro Amirliği ve İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığı ekipleri tarafından ilçede faaliyet gösteren okul servis sürücülerine eğitim verildi. Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans...
29 Şubat 2020 11:17
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0014

Andırın İlçe Emniyet Amirliği Trafik Büro Amirliği ve İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığı ekipleri tarafından ilçede faaliyet gösteren okul servis sürücülerine eğitim verildi.

Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonunda verilen eğitim’de, trafik ekipleri ve İlçe Milll Eğitim Müdürlüğünce bilgilendirme yapılarak, okul servis araçlarının yükümlülüklri hakkında bilgiler verildi.

Yaklaşık 100 okul servis şoförlerinin katıldığı eğitimde, görevliler tarafından uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.

Eğitimde, özellikle, emniyet kemeri ve araç dur levhası, öğrencilerin iniş ve binişlerine çok önem verilmesinin altını çizen ekipler, öğrenci taşımacılığı esnasında araçta öğrenci harici hiçbir kimsenin bulunamayacağını belirttiler.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde alınıp, güvenli bir şekilde geri bırakmalarının önemine de vurgu yapan polis ve jandarma trafik ekipleri,  servis şoförleri tarafından yöneltilen sorulara da cevap verdiler. Haber: Muammer Coşkun

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa