Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağında sergi açtı
İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağında sergi açtı
Andırın Şehit Ethem Hacımahmutoğlu İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan sergi büyük beğeni kazandı. Şehit Ethem Hacımahmutoğlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü  ile Kahramanmaraş İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliği halinde açılan...
11 Şubat 2020 15:57
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0094 DSC_0093 DSC_0115 DSC_0097 DSC_0100 DSC_0126

Andırın Şehit Ethem Hacımahmutoğlu İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan sergi büyük beğeni kazandı.

Şehit Ethem Hacımahmutoğlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü  ile Kahramanmaraş İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliği halinde açılan Ahşap Oymacısı, Tığ Örücülüğü İle Oyuncak Bebek Yapımı ve Kilim Dokuma kurslarında yapılan ürünlerin sergisi Hükümet Konağı giriş katında yapıldı.

Serginin açılışını Belediye Başkanı Ahmet Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya ve daire amirleri ile birlikte yapan Andırın Kaymakamı Emre Dündar, kursiyerleri yaptıkları ürünlerden dolayı tebrik etti.

Daha sonra sergiyi gezerek yapılan el emeği göz nuru çalışmalardan oluşan sergiyi gezen Kaymakam Dündar,  kursiyerlere kursta öğrendikleri ile ilgili çalışmalara devam edip kendilerini geliştirmelerini, bu yol ile aile ekonomisine katkıda bulunabileceklerini belirterek başarılarının devamını diledi.

Şehit Ethem Hacımahmutoğlu Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslarla ilgili bilgilendirme yapan Kurum Müdürü Hakan Gök “Ahşap Oymacısı, Tığ Örücülüğü İle Oyuncak Bebek Yapımı ve Kilim Dokuma kurslarına 20’şer toplamda 60 kursiyer katıldı. İŞKUR ile işbirliği halinde açılan kursların temel hedefi istihdama yönelik eğitimlerdir. Andırına özellikle yayla turizmi dolasıyla dışardan çok fazla ziyaretçi gelmektedir. Açılan bu kurslardan faydalanan kursiyerlerimizin sene boyunca ürettikleri ürünleri yaz aylarında gelire çevirmelerini sağlamak hedeflerimizdendir. Ayrıca Ahşap Oymacısı ve Kilim Dokuma günümüzde Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslekler grubundadır. Halk Eğitimi Merkezi olarak bu mesleklerin ileriki nesillere aktarılması da bir diğer hedefimizdir. ” dedi. Haber: Muammer Coşkun

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa