Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • TAŞRADA MERKEZ OLMAYI BAŞARMIŞ BİR DERGİ: “İKİNDİ YAZILARI”
  TAŞRADA MERKEZ OLMAYI BAŞARMIŞ BİR DERGİ: “İKİNDİ
 • 5 yıl önce kurduğu ceviz bahçesi gelir kapısı oldu
  5 yıl önce kurduğu ceviz bahçesi gelir kapısı oldu
 • Muhtarlar Günü kutlandı
  Muhtarlar Günü kutlandı
 • Kaymakam Emre Dündar muhtarlarla bir araya geldi
  Kaymakam Emre Dündar muhtarlarla bir araya geldi
 • Öğretmenevi binasında geri sayım başladı
  Öğretmenevi binasında geri sayım başladı
 • Kışlık yakacak ihtiyacı adreslere teslim edildi
  Kışlık yakacak ihtiyacı adreslere teslim edildi
 • Kaymakam Dündar’ın Muhtarlar Günü mesajı
  Kaymakam Dündar’ın Muhtarlar Günü mesajı
 • Yeşildağ Spor galibiyetle başladı
  Yeşildağ Spor galibiyetle başladı
 • Şehrin Projeleri Vatandaşlarla Belirleniyor
  Şehrin Projeleri Vatandaşlarla Belirleniyor
 • Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı
  Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı
19 Eylül Gaziler Günü kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi. 19 Eylül Gaziler Günü Anma programı dolayısıyla Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, İlçemiz Kaymakamı Emre Dündar ve Belediye Başkanı Ahmet Doğan tarafından...
24 Eylül 2019 15:32
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0109 DSC_0100 DSC_0112 DSC_0116

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi.

19 Eylül Gaziler Günü Anma programı dolayısıyla Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, İlçemiz Kaymakamı Emre Dündar ve Belediye Başkanı Ahmet Doğan tarafından Atatürk Büstüne çelenk sunumu yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önem ve anlamını belirten konuşmayı yapan Jandarma Astsubay Üstçavuş Burak Metin şunları söyledi.

“Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu uğurda kendisini çepeçevre sarmış düşmanlara karşı üç kıtada kılıç sallamış, zaferden zafere atlamış, ecdadını örnek alarak Anadoluda, Kore’de, Kıbrıs’ta canlarını hiçe sayarak vatan, millet, bayrak aşkıyla tarihinde bir çok savaşa girerek yüzünün akıyla çıkmıştır. Türk milletinin her ferdi şehit ve gazilerimizin yazdığı bu büyük destanları övünerek anlatmaktadır. Gaziliğin devlet ve millet nezdindekini önemini Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk  “Kahraman Türk Ordusu; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine delalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size vazife ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım” diyerek anlatmaktadır.

Öyle ki;bağımsızlığımız, vatanın milleti ile bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek maksadıyla vatanımızın her karış toprağına kanlarını akıtan, Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimizin, can veren şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara minnet şükran duygularımızı ifade etmek milletimizin büyük görevidir.”

Atatürk Ortaokulundan iki öğrencinin günle ilgili şiir okumalarıyla devam eden programa,  Andırın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu,  İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Onur Kaymak, İlçe Emniyet Amiri Muhammet Kocakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya,  Gaziler, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgütleri ve bir grup öğrenci katıldı. Haber: Muammer Coşkun

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa