Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • TAŞRADA MERKEZ OLMAYI BAŞARMIŞ BİR DERGİ: “İKİNDİ YAZILARI”
  TAŞRADA MERKEZ OLMAYI BAŞARMIŞ BİR DERGİ: “İKİNDİ
 • 5 yıl önce kurduğu ceviz bahçesi gelir kapısı oldu
  5 yıl önce kurduğu ceviz bahçesi gelir kapısı oldu
 • Muhtarlar Günü kutlandı
  Muhtarlar Günü kutlandı
 • Kaymakam Emre Dündar muhtarlarla bir araya geldi
  Kaymakam Emre Dündar muhtarlarla bir araya geldi
 • Öğretmenevi binasında geri sayım başladı
  Öğretmenevi binasında geri sayım başladı
 • Kışlık yakacak ihtiyacı adreslere teslim edildi
  Kışlık yakacak ihtiyacı adreslere teslim edildi
 • Kaymakam Dündar’ın Muhtarlar Günü mesajı
  Kaymakam Dündar’ın Muhtarlar Günü mesajı
 • Yeşildağ Spor galibiyetle başladı
  Yeşildağ Spor galibiyetle başladı
 • Şehrin Projeleri Vatandaşlarla Belirleniyor
  Şehrin Projeleri Vatandaşlarla Belirleniyor
 • Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı
  Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı
Kaymakam Dündar, YİKOB’la desteklenen çilek bahçesini gezdi
Kaymakam Dündar, YİKOB’la desteklenen çilek bahçesini gezdi
Andırın Kaymakamı Emre Dündar, Kahramanmaraş Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca finanse edilen Andırın Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen çilek projesi kapsamında projeden yararlanan girişimci kadın Nilgün...
24 Eylül 2019 15:20
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0129 DSC_0140

Andırın Kaymakamı Emre Dündar, Kahramanmaraş Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca finanse edilen Andırın Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen çilek projesi kapsamında projeden yararlanan girişimci kadın Nilgün Kayıran’ın çilek bahçesini gezerek incelemelerde bulundu.

Pınarbaşı Mahallesi Boğasak mevkisinde 2 hektarlık bir alanda YİKOB desteğinden yararlanan girişimci kadın Nilgün Kayıran’ın çilek bahçesini gezen Andırın Kaymakamı Emre Dündar,  bu projeden 11 çiftçinin yararlandığını ve oldukça da başarılı olduklarını söyledi.

Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan ve İlçe Tarım ve Orman Uğur Adsay’la birlikte çilek bahçesini gezen Kaymakam Dündar, yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

“Valimizin talimatı ile çiftçilerimizin ürünlerini çeşitlendirmek için yaklaşık 11 çiftçimize çilek projesi yaptık. Burası da iki hektar bir alan % 95’i YİKOP destekli bir proje. YİKOP bilindiği üzere Valiliğimizin Yatırım İzleme Koordinasyon Merkezi. Bu bahçede tam 20 bin liralık bir yatırım var. Çiftçilerimize destek olsun diye öncülük yapmak için örnek çiftçilerimize verdiğimiz bir proje.  19 bin lirası devletimizden bin lirası ise örnek çiftçimizden aldığımız yani onun da burada bir katkısı olsun daha çok sahip çıksın diye % 5’in de çiftçimizden aldık. İnşallah bu projelere devam edeceğiz.”

Andırın ilçesinin bir yayla kenti olduğunu da sözlerine ekleyen Kaymakam Dündar, üreticilerin pazar sıkıntısı olmadığını söyleyerek şunları kaydetti. İlçe nüfusu 35 bin yaz aylarında  150 bin civarına çıktığı için , Adana Osmaniye Mersin, özelikle Kadirli  ilçemizden gelen vatandaşlarımızın doğal ürünlere karşı olan ilgisinden dolayı pazar sıkıntımız bulunmamaktadır dedi.

Gündemimizde yeni projeler de var diyen Kaymakam Dündar,  şuan da hayvancılık projesi gündemimizde. İnşallah onu da değerlendireceğiz. Andırın’ımız hayvancılığa uygun bir yer.  Bunu da gerçekleştirince çiftçilerimize daha büyük bir destek vermeyi amaçlıyoruz dedi.

Yaklaşık 7 yıldır çilekçilikle uğraştığını belirten girişimci kadın Nilgün Kayıran bu projeye destek veren sayın Valimize, Kaymakamımıza ve Tarım Müdürümüze. çok teşekkür ediyorum dedi.

Bu projeden yararlanarak fideleri Ramazan Bayramında toprakla buluşturduğunu ve . yaklaşık 2.5 aylık bir süreçte ürün almaya başladığını belirten Kayıran, şuana kadar 600-700 kilogram civarında çilek  hasadı yaptım. Pazarlama konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Zaten bir çok kişi bahçemize gelip kendiler topluyorlar. Çilekçilik gerçekten güzel bir iş. Bu işi yapmak isteyen ev hanımlarına da tavsiye ediyorum dedi. Haber: Muammer Coşkun

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa