Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • TAŞRADA MERKEZ OLMAYI BAŞARMIŞ BİR DERGİ: “İKİNDİ YAZILARI”
  TAŞRADA MERKEZ OLMAYI BAŞARMIŞ BİR DERGİ: “İKİNDİ
 • 5 yıl önce kurduğu ceviz bahçesi gelir kapısı oldu
  5 yıl önce kurduğu ceviz bahçesi gelir kapısı oldu
 • Muhtarlar Günü kutlandı
  Muhtarlar Günü kutlandı
 • Kaymakam Emre Dündar muhtarlarla bir araya geldi
  Kaymakam Emre Dündar muhtarlarla bir araya geldi
 • Öğretmenevi binasında geri sayım başladı
  Öğretmenevi binasında geri sayım başladı
 • Kışlık yakacak ihtiyacı adreslere teslim edildi
  Kışlık yakacak ihtiyacı adreslere teslim edildi
 • Kaymakam Dündar’ın Muhtarlar Günü mesajı
  Kaymakam Dündar’ın Muhtarlar Günü mesajı
 • Yeşildağ Spor galibiyetle başladı
  Yeşildağ Spor galibiyetle başladı
 • Şehrin Projeleri Vatandaşlarla Belirleniyor
  Şehrin Projeleri Vatandaşlarla Belirleniyor
 • Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı
  Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı
Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını yaptı
Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını yaptı
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal,  Andırın Belediyesi tarafından hizmete sunulan beton parke taşı üretim tesisinin açılışın yaptı. Andırın Belediyesi tarafından İlçemiz Göksün Yolu üzeri 3,...
17 Eylül 2019 17:11
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0073

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_0096 DSC_0105 DSC_0116

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal,  Andırın Belediyesi tarafından hizmete sunulan beton parke taşı üretim tesisinin açılışın yaptı.

Andırın Belediyesi tarafından İlçemiz Göksün Yolu üzeri 3, kilometresinde hizmete sunulan beton parke taşı üretim tesisinin açılışına,  Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Habibe Öçal,  Andırın Kaymakamı Emre Dündar, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Keleş,  İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Emre Dalkıran, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Müftüsü İbrahim Donuk tarafından yapılan duadan sonra, kürsüye gelen Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, belediyemiz bünyesinde hizmete sunulan  bu tesisle birlikte mahallelerdeki çalışmalarımız daha ekonomik ve ivedi bir şekilde yapılacak dedi.

3 ay önce yaptığımız ihalede parkenin m2 yaklaşık 19 Tl. ye alabiliyorduk yaptığımız araştırma sonucu üretimi Andırında yaptığımızda maliyetinin en az  %50 düşebildiğini gördük  diyen Başkan Doğan şunları söyledi.

“Secimden önce yaptığımız ziyaretlerde bütün mahallelerimizdeki en önemli sorunun yolların büyük oranda toprak olması nedeniyle kış aylarında çamur yaz aylarında ise toz şikayeti olduğunu anladık bu sorunu ortadan kaldırmak için asfalta göre %100 yeni malzemelerden yapılması dar yollarda döşenmesinin ve tamirinin kolay olması nedeniyle parke döşemesi yapılmasının daha uygun olacağı kanaatine vardık. 3 ay önce yaptığımız ihalede parkenin m2 yaklaşık 19 TL ye alabiliyorduk yaptığımız araştırma sonucu üretimi Andırında yaptığımızda maliyetinin en az  %50 düşebildiğini gördük

Satın aldığımız tesis bu sektördeki en kaliteli ve kapasiteli makinedir . 8 saatlik mesaide 1000 m2 24 saatlik kesintisiz çalışmada ise  2500 m2 üretim kapasitesine sahiptir. Bu tesisimizdeki m2 üretim maliyetimiz 9tl civarında olacaktır bu da satın almaya göre %50 den fazla tasarruf yapacağımız anlamına gelmektir .

Önümüzdeki 4.5 yılda hedeflerimiz üretim miktarı 1 milyon m2 dir buda 4 metre genişliğindeki 250km uzunluğunda bir yol demektir bu miktar parkeyi satın almış olsak yaklaşık 20milyon tl kaynak bulmamız gerekirken, bu tesiste inşallah 9 milyon tl ye bu üretimi yapabileceğiz. Bu durumda tesis maliyetini de eklediğimizde 4.5 yılda yaklaşık 10 milyon tl tasarruf edebileceğimiz anlaşılmaktadır.

Bu tesisi kurmamızda desteklerini esirgemeyen Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mahir Ünal’a,  Milletvekillerimize, Valimiz Sayın Vahdettin Özkan’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.

Tesisimizin Andırın’a ve tüm Andırın halkına faydalı ve hayırlı hizmetlere vesile olmasını Yüce Allahtan niyaz eder, açılışımıza teşrif eden tüm değerli misafirlerimize saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunarım.”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal tesisinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek şunları söyledi.

“Muhtarlarımızla bir araya geldiğimiz toplantıda gördük ki muhtarlarımızın da birçoğunun kilit parke ihtiyacı var. Burada 3 dönem belediye başkanlığımızı yapmış Baki Tezcan bey de var. Bu güne kadar yapmış olduğu emeklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. O da ciddi bir gayret sarfetti. Nihayetinde bizler bayrak yarışmacılarıyız. Şimdi bayrağı değerli başkanımız Ahmet Doğan beye tevdi etti.  Hamdolsun yurdumuzun dört tarafı şantiye gibi, bakın yukarda çalışma devam ediyor Geben yolunda Karayollarının çalışması devam ediyor. Bir taraftan Büyükşehir Belediyemiz, bir taraftan ilçe belediyemiz, bir taraftan devlet su işleri. Vatandaşlarımızın ne ihtiyacı varsa karşılamak için  canla başla çalışıyorlar. Bu tesis Andırın’ımız için hayırlara vesile olsun inşallah dedi.

Konuşmaların ardından  açılış kurdelesini kesen Ünal ve beraberindekiler, beton parke taşı üretim tesisini gezerek incelemelerde bulundular.  Haber: Muammer Coşkun

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa