Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı
  Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı
 • Büyük Önder Atatürk törenlerle anılacak
  Büyük Önder Atatürk törenlerle anılacak
 • Yeşilova’da mandalina hasadı başladı
  Yeşilova’da mandalina hasadı başladı
 • Cumhuriyet Halk Partisi yeni parti binasının açılışını yaptı
  Cumhuriyet Halk Partisi yeni parti binasının açılı
 • Yeşildağ Spor deplasmanda farklı kazandı
  Yeşildağ Spor deplasmanda farklı kazandı
 • “Gücümüzü Milletten Alıyoruz”
  “Gücümüzü Milletten Alıyoruz”
 • “Hedefimiz Tarihi Dokuyu Ortaya Çıkarmak”
  “Hedefimiz Tarihi Dokuyu Ortaya Çıkarmak”
 • Kahramanmaraş’ta metruk binalar yıkılıyor
  Kahramanmaraş’ta metruk binalar yıkılıyor
 • Üreticimize desteğimiz artarak sürecek
  Üreticimize desteğimiz artarak sürecek
 • Büyükşehir Çiftçinin Yanında
  Büyükşehir Çiftçinin Yanında
ANDIRIN PROJELERLE 2023’E YÜRÜYOR
ANDIRIN PROJELERLE 2023’E YÜRÜYOR
Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni dönemde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına sunulan ve desteklenmeye değer bulunan STEM A+ BİLİM KÜLTÜR MERKEZİ projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı...
10 Eylül 2019 13:34
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

20190905_130436 20190906_111506 20190905_095735 20190905_095754 IMG-20190902-WA0029 IMG_20190906_165130_011

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni dönemde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına sunulan ve desteklenmeye değer bulunan STEM A+ BİLİM KÜLTÜR MERKEZİ projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı içerisinde Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen ve kendi sınıfında ülke genelinde desteklenmeye değer 30 projeden birisi olan, TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI PROGAMI ÇERÇEVESİNDE- BİLİMİN GÖTÜRDÜĞÜ YERE: ‘DOĞAYA GİDİYORUZ.’ Projesi başarıyla uygulanmıştı.

İl genelinde son beş yıldır TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına en yüksek katılımı sağlayan Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, DOĞAKA, SODES, Avrupa Birliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli projeleri ile eğitimde çıtayı sürekli yükseltmek kararlılığını sürdürmekte ve il genelinde modeller üretmektedir.

Bu kazanımların yeni eğitim-öğretim döneminde artırılarak devam ettirilmesini hedefleyen Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni dönemde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına sunulan ve desteklenmeye değer bulunan STEM A+ BİLİM KÜLTÜR MERKEZİ projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda seminer döneminde ilçemizde görev yapan  40 öğretmene Hizmet İçi Eğitim kapsamında STEM ve Robotik Kodlama Temel Kursları açılmıştır.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında 21. Yüzyıl becerilerinin öğrencilerimize kazandırmak hedefi koyan Milli Eğitim Bakanlığının işaret ettiği doğrultuda kilometre taşı olacak STEM eğitimleri sorgulayan, analitik düşünme becerisi gelişmiş, tasarım odaklı, yaparak yaşayarak öğrenen  ve üreten nesilleri yetiştirme hususunda büyük önem arz etmektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sahipliğinde yürütülen projenin proje ortakları, Kahramanmaraş Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Andırın Kaymakamlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi, Andırın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olup, tüm paydaşların katkılarıyla projenin hedeflenenden daha yüksek etki sağlaması beklenmektedir.

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya’nın liderliğinde güçlü bir proje ekibinin koordine ettiği proje model olma hedef ve iddiasıyla ilçemizde toplamda 2000 öğrenciyi bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve sanatın çeşitli dallarıyla buluşturarak; öğrencilerimizi disiplinler arası bütünleşik bir eğitim modeliyle buluşturmayı hedeflemektedir.

2023 Vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen projenin hazırlık, yürütme ve sürdürülebilirliği aşamalarında rol alan tüm paydaş kişi ve kurumlara ilçemiz halkı adına teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. (Andırın Postası)

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa