Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • TAŞRADA MERKEZ OLMAYI BAŞARMIŞ BİR DERGİ: “İKİNDİ YAZILARI”
  TAŞRADA MERKEZ OLMAYI BAŞARMIŞ BİR DERGİ: “İKİNDİ
 • 5 yıl önce kurduğu ceviz bahçesi gelir kapısı oldu
  5 yıl önce kurduğu ceviz bahçesi gelir kapısı oldu
 • Muhtarlar Günü kutlandı
  Muhtarlar Günü kutlandı
 • Kaymakam Emre Dündar muhtarlarla bir araya geldi
  Kaymakam Emre Dündar muhtarlarla bir araya geldi
 • Öğretmenevi binasında geri sayım başladı
  Öğretmenevi binasında geri sayım başladı
 • Kışlık yakacak ihtiyacı adreslere teslim edildi
  Kışlık yakacak ihtiyacı adreslere teslim edildi
 • Kaymakam Dündar’ın Muhtarlar Günü mesajı
  Kaymakam Dündar’ın Muhtarlar Günü mesajı
 • Yeşildağ Spor galibiyetle başladı
  Yeşildağ Spor galibiyetle başladı
 • Şehrin Projeleri Vatandaşlarla Belirleniyor
  Şehrin Projeleri Vatandaşlarla Belirleniyor
 • Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı
  Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı
Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi Kadıoğlu Çiftliği Tarımsal Kalkınma ve Seracılık Kooperatifi açılışı yapıldı
Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi Kadıoğlu Çiftliği Tarımsal Kalkınma ve Seracılık Kooperatifi açılışı yapıldı
Türkoğlu ilçesine bağlı Kadıoğluçiftliği mahallesinde domates üreticileri tarafından domates üreticilerinin sorunlarının çözümü ve domates üretiminde yeni yöntemlerin kullanılarak verimliliği artırmak için kurulan ve Başkanlığını Necip Duran’ın yaptığı Kadıoğluçiftliği Mahallesi Tarımsal...
26 Haziran 2019 10:08
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

KOOP 4 KOOP1 KOOP 3 KOOP 2

Türkoğlu ilçesine bağlı Kadıoğluçiftliği mahallesinde domates üreticileri tarafından domates üreticilerinin sorunlarının çözümü ve domates üretiminde yeni yöntemlerin kullanılarak verimliliği artırmak için kurulan ve Başkanlığını Necip Duran’ın yaptığı Kadıoğluçiftliği Mahallesi Tarımsal kalkınma Kooperatifi Hizmet Binasının açılışı yapıldı.

Kooperatifin açılışına Türkoğlu Kaymakam, Kahramanmaraş YİKOB Başkanı Gürbüz Saltaş, Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Bozkurt, Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Burç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mahalle ve Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Fatih Türkmener, Kadıoğluçiftliği Mahallesi sakinleri ve kooperatif üyeleri katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan Kadıoğlıu çiftliği Muhtarı Abdurrahman Tosun: Kahramanmaraş’ın kalbi olan Kadıoğlu çiftliği seracılık faaliyeti her geçen gün artmaktadır. İnşallah önümüzdeki beş yıl içerisinde Kadıoğlu çiftliğinde boş yer kalmayacak dedi.

Kadıoğlu Çiftliği Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Necip Duran: Muhatlarımızın da belirttiği gibi Kadıoğlu çiftliği Kahramanmaraş’ın seracılıkta kalbi 2007 de kurulan üç dönüm beş dönüm seraydı şimdi 650 dekara ulaşmış durumdayız. İnşallah önümüzdeki beş yıl içerisinde üç bin dönüme ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Türkoğlu Kaymakamı Gürbüz Saltaş: Üç ay önce burayı ziyaretimizde Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlerimiz, muhtarımız ve kooperatif başkanımızla birlikte ilk fidelerimizi dikmiş, hayırlı olsun Allah bol bereketli kazançlar nasip etsin dedik. Şuan burada sera varlığı 650 dönüm hedefimiz ilk etapta bin dönüme çıkarmak diyen Saltaş Hacıbebek mahallesine kurulacak olan Gıda OSB’ NİN müjdesini verdi.

Kooperatif demek çiftçi örgütü demek bizde burada bir kooperatifin açılışı münasebetiyle buradayız kooperatif demek bir kişinin tek başına yapamayacağı yapmakta zorlandığı şeyleri bir araya gelerek bir örgüt kurarak bu işlerde güç birliği, Fikir birliği ilim birliği ekonomik manada finans birliği yaparak güçlenmek ke3ndisini geliştirmek üreticiden tüketici aşamasına kadar ki gelen geçen süreçteki o zincirleri ortadan kaldırarak direkt pazarlama olanağı bulmaktır dedi. Tarım müdürümüz müjdeyi verdi hiç olmadığı kadar bu dönemde tarıma yatırım içerisindeyiz, denildi.

Sera üreticiliği tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Hedef ise bölgede gittikçe yaygınlaşan seracılığı daha da geliştirmek. Son yıllarda kentte büyük bir artış gösteren sera alanları dikkatleri üzerine çekerken, domates, biber ve çeşitli sebzeler, iyi tarım uygulamaları ve modern üretim yöntemleriyle sağlıklı bir şekilde yetiştiriliyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elemanları tarafından gerek kurulum aşaması gerekse üretim ve pazarlama aşamasında yakından takip edilen seralarda, yetiştiricilik, zirai mücadele yöntem ve teknikleri, gübreleme hakkında üreticilere düzenli olarak teknik destek sağlanıyor. Tüm bunların yanı sıra seracılığın gittikçe artması nedeniyle üreticiler, kooperatif kurarak bir ve beraber olma ihtiyacı hissediyordu Necip Duran, kooperatifte de öncülük ederek Kadıoğlu Çiftliği Tarımsal Kalkınma ve Seracılık Kooperatifi’ni kurdu.

Program kooperatif binasının açılışının gerçekleştirilmesiyle son buldu. Haber merkezi

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa