Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Andırın’da muhtarlarla bir araya geldi
  Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Andırın’da mu
 • Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını yaptı
  Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını
 • Andırın’da proje tanıtım toplantısı düzenlendi
  Andırın’da proje tanıtım toplantısı düzenlendi
 • Andırın Belediyesi ilçe merkezindeki camilerde aşure ikramında bulundu
  Andırın Belediyesi ilçe merkezindeki camilerde aş
 • Jandarma Trafik’ten servis araçlarına denetim
  Jandarma Trafik’ten servis araçlarına denetim
 • İlçe Milli Eğitim Müdürü çelenk sundu
  İlçe Milli Eğitim Müdürü çelenk sundu
 • Büyükşehir Belediye Başkanları Külliyede
  Büyükşehir Belediye Başkanları Külliyede
 • Öçal; “Millet iradesi yok sayılarak devlet otoritesi tesis edilemez!”
  Öçal; “Millet iradesi yok sayılarak devlet otorit
 • El emeği ahşap oyuncaklar
  El emeği ahşap oyuncaklar
 • DİYALİZ CİHAZLARI YENİLENİYOR
  DİYALİZ CİHAZLARI YENİLENİYOR
Andırın’da 19 Mayıs törenle kutlandı
Andırın’da 19 Mayıs törenle kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Andırın’da da törenle kutlandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları...
21 Mayıs 2019 14:05
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSCF3750 DSCF3756 DSCF3760 DSCF3770 DSCF3820 DSCF3814 DSCF3822 DSCF3846 DSCF3844 DSCF3838

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Andırın’da da törenle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları nedeniyle, Andırın Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Fatih Karaca tarafından, Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne çelenk sunumu yapıldı.

Andırın Spor salonunda kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önem ve anlamını belirten konuşmayı Andırın Yeşildağ Spor Kulübü futbolcusu Nebi Karagedik yaptı.

Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadelemiz Türk tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir diyen Karagedik konuşmasında şunları söyledi.

“Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milleti’nin yine dünya üzerindeki varlığını hür, bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan ve ‘Türk milletini yine milletin kendi azim ve kararı kurtaracaktır’ diyen Yüce Önder yediden yetmişe, kuzeylisi güneylisi, doğulusu batılısı, her insanımızı arkasına alarak milli mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen bu mücadelede Türk Milleti başarı elde etmiştir. Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini, hangi zorluklarla kazanıldığını herkesin bilmesi gerekir. Bu açıdan milli mücadele sonrası 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet’imizle dünya milletleri arasında şerefli yerini almıştır.

Büyük Önderimiz Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetine Cumhuriyet’e sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk Genci ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.

Milli mücadeledeki inanç, birlik, beraberliğin her zaman örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasına da başta Türk Gençliği olmak üzere Türk Milleti fırsat vermeyecektir.

Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu borçlu olduğumuz büyük önder Atatürk başta olmak üzere bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin ve Andırın halkının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı sevgi, saygıyla kutluyorum” dedi.
Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi öğrencisi Ebru Gül Kürtül’ün günle ilgili şiir okumasından sonra Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Erol Kıcı yönetiminde lise öğrencileri arasında halat çekme yarışması düzenlendi.

Milletimizin olmazsa olmazı olan Ata Spor’umuz Güreş gösterisini, Güreş Antrenörleri Şaban Avcı ve Mücahit Avcı eşliğinde mindere çıkan minik güreşçiler hünerlerini sergileyerek büyük alkış aldılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde düzenlenen sportif ve kültürel müsabakalarda dereceye giren öğrencilerin ve okulların ödülleri, Andırın Kaymakamı Emre Dündar, Belediye Başkanı Ahmet Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Tunca Ulucak tarafından verildi.  Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa