Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Andırın’da muhtarlarla bir araya geldi
  Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Andırın’da mu
 • Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını yaptı
  Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını
 • Andırın’da proje tanıtım toplantısı düzenlendi
  Andırın’da proje tanıtım toplantısı düzenlendi
 • Andırın Belediyesi ilçe merkezindeki camilerde aşure ikramında bulundu
  Andırın Belediyesi ilçe merkezindeki camilerde aş
 • Jandarma Trafik’ten servis araçlarına denetim
  Jandarma Trafik’ten servis araçlarına denetim
 • İlçe Milli Eğitim Müdürü çelenk sundu
  İlçe Milli Eğitim Müdürü çelenk sundu
 • Büyükşehir Belediye Başkanları Külliyede
  Büyükşehir Belediye Başkanları Külliyede
 • Öçal; “Millet iradesi yok sayılarak devlet otoritesi tesis edilemez!”
  Öçal; “Millet iradesi yok sayılarak devlet otorit
 • El emeği ahşap oyuncaklar
  El emeği ahşap oyuncaklar
 • DİYALİZ CİHAZLARI YENİLENİYOR
  DİYALİZ CİHAZLARI YENİLENİYOR
MYO’da mezuniyet coşkusu
MYO’da mezuniyet coşkusu
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Andırın Meslek Yüksek Okulu’nda 2018-2019 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla mezuniyet coşkusu yaşandı. Andırın Meslek Yüksek Okulu bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, mezun öğrenciler...
21 Mayıs 2019 13:51
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSCF3579 DSCF3595 DSCF3604 DSCF3607 DSCF3615 DSCF3621 DSCF3634 DSCF3670 DSCF3703 DSCF3737

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Andırın Meslek Yüksek Okulu’nda 2018-2019 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla mezuniyet coşkusu yaşandı.

Andırın Meslek Yüksek Okulu bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, mezun öğrenciler adına okul birincisi Fatma Karagedik bir konuşma yaptı.

Daha sonra Andırın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu  Andırın Meslek Yüksek Okulunun en önemli iki sorunu olduğunu belirterek,  birincisi yurt sorunu ve  ikincisi ulaşım sorunu olduğunu söyleyerek şunları belirtti.

 

 

“Bu iki sorun üzerinde bugün saatlerce çok değerli misafirlerimizle görüş tabisinde bulunduk epeyde bir yol aldık. Yani özellikle Yurt konusunda çok fazla alternatiflerimiz var bununla ilgili olarak belirli alternatifleri harekete geçirme noktasında gerek Kaymakamımızın, gerekse Belediye Başkanımızın ve Gençlik İl Spor Müdürümüzün, yine Dernek Başkanımızın da çok değerli katkılarıyla olumlu bir noktaya kadar geldik. Sayın Rektörümüz bu konuda YÖK  ile görüştü YÖK’de bizim programlarımızla ilgili görüşmeler yaptı diyerek, mezuniyet törenimize katılımlarından dolayı tüm misafirler teşekkür ediyorum “ dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Doğan’da kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi. Bizi bu mezuniyet törenine davet etmeleri nedeniyle Meslek Yüksek Okulu Müdürümüze, akademik personelimize, öğretim üyelerimize ve bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Mezuniyet töreninin öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Meslek Yüksek Okulu Müdürümüzün bahsettiği konularda inşallah bizde belediye olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız, öğrencilerimizin barınma konusunda, okula ulaşım konusunda önümüzdeki dönemde inşallah hayata geçecek diye inanıyorum. Bu vesile ile mezuniyet töreninin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’da bir konuşma yarak şunları söyledi. “Kıymetli protokol, değerli aileler, anneler, babalar ve sevgili öğrenciler, Üniversitemizin çok değerli hocaları ve idari personeli, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Andırın Meslek Yüksek Okulu’nun 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 38 bin öğrencisi 1400 akademisyeni, 11 fakültesi, 12 yüksek okul ve meslek yüksek okulu, 22 araştırma merkezi ve yine rektörlüğe bağlı birimleri ve diğer araştırma ve uygulama merkezleriyle Türkiye’nin ortalamalarının üstünde bir üniversitesi haline gelmiştir.

Ben daha önce Andırın’a birkaç gelmiştim ama bu kez  çok verimli bir ziyaret gerçekleştirdik. Kaymakamımızı ve Belediye Başkanımızı makamlarında rektör yardımcılarım ve diğer katılımcılarla birlikte ziyaret ettik ve Andırınla ilgili, Andırın’ın meseleleriyle ilgili toplantılar gerçekleştirdik ve çok faydalı istişareler ortaya çıktı. İnşallah bunların kesinlikle takipçisiyiz sevgili öğrenciler, değerli anneler babalar. Çünkü Andırın’da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ailesinin  bir üyesi hepimiz aynı ailenin birer üyesiyiz. Bizler bu ailenin birer üyesi olarak bu çatının altında bulunmaktan mutluyuz. Çünkü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi gerçekten Türkiye’de başta Ankara nezdinde olmak üzere iyi bir süreç yaşıyoruz. Huzur, barış, birlik, beraberlik denilince Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ifade ediliyor artık Ankara’da. Eğitimde kalite, eğitimde nitelik, etkili staj, uygulamalı eğitim denilince artık Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ifade ediliyor ve anılıyor.

Andırın Meslek Yüksek Okulu’nda çok kıymetli hocalarımız var. İnşallah bu birkaç yıldır pasif öğrencisi azalan programları da önümüzdeki dönemde aktif hale getirdiğimiz zaman Andırın Meslek Yüksek Okulu gerçekten Üniversitemizin en önemli Yüksek Okullarından biri haline gelecek bundan kesinlikle emin olun. Andırın Belediye Başkanımızı, Andırın Kaymakamımızı da gerçekten çok samimi buldum , yani bizim üniversitemizin meselesine bizden daha fazla sahip çıkıyorlar, hocalarımızda yine öyle o yüzden gelecek anlamında çok ümitliyim.

Sizler buradan mezun olmaktan gurur duyabilirsiniz sevgili öğrenciler. Çok değerli anneler, babalar, aileler burada çocuklarınız okudukları için kendinizi bahtiyar hissedebilirsiniz sizlere ben teşekkür ediyorum. Çocuklarınızı bize emanet ettiniz bizde onları en iyi bir şekilde iki yıl boyunca hem teorik hem de pratik anlamda yetiştirmeye gayret gösterdik. Hocalarıma teşekkür ediyorum onların çok emekleri var. Sevgili öğrencilerimiz inşallah mezun olduktan sonra da sizler yine okulunuzla, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesiyle iletişiminizi sürdürmenizi bekliyoruz. Bizler, sizlerin hocalarınız yöneticileriniz olarak sizlerin takipçisi olacağız elimizden geldiği kadar size destek anlamında, istihdam anlamında referans olma anlamında her zaman sadece Andırın değil Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi yani Kahramanmaraş merkezindeki yöneticiler olarak da kapımızı çalabilirsiniz. Ve sizlerin her meselesine mezun olduktan sonra da sahip çıkacağız ve bundan emin olun, hocalarınızla diyaloğa istişareye devam edin bunu sizlere öneriyorum. Kendinizi geliştirmeye yine devam edin, yine bizim üniversitemizin temel sloganı sürekli öğrenme, değişim ve gelişim. Yani öğrenme kendimizi geliştirme bu okul çatısı altındaki bilgilerle sınırlı kalmamalı öğrenmeye devam etmelisiniz. Mesleğinizle ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibatlı olmaya devam etmenizi sizlerden bekliyoruz ve sizlerin bu yönde gayretli olacağınızı da inanıyoruz dedi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Meslek Yüksek Okulu birincisi Fatma Karagedik ve protokol üyeleri tarafından mezunlar kütüğüne plaket çakılmasının ardından dereceye girenlere protokol tarafından  ödülleri verildi.

Mezuniyet töreni, okul bahçesinde hazırlanan mezuniyet andı, eğlence programı ve öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasının ardından son bulurken, Program sonunda ise Andırın Belediyesi tarafından verilen İftar programına geçildi.

Törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Saltalı, Prof. Dr. Taner Okumuş, Kahramanmaraş Andırınlılar Derneği Başkanı Ahmet Kolutek, Belediye Meclis Üyesi Murat Dal, Öğretim Görevlileri,  öğrenciler  ve veliler katıldı. Haber : Murat Menendiz

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa