Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Andırın’da muhtarlarla bir araya geldi
  Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Andırın’da mu
 • Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını yaptı
  Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını
 • Andırın’da proje tanıtım toplantısı düzenlendi
  Andırın’da proje tanıtım toplantısı düzenlendi
 • Andırın Belediyesi ilçe merkezindeki camilerde aşure ikramında bulundu
  Andırın Belediyesi ilçe merkezindeki camilerde aş
 • Jandarma Trafik’ten servis araçlarına denetim
  Jandarma Trafik’ten servis araçlarına denetim
 • İlçe Milli Eğitim Müdürü çelenk sundu
  İlçe Milli Eğitim Müdürü çelenk sundu
 • Büyükşehir Belediye Başkanları Külliyede
  Büyükşehir Belediye Başkanları Külliyede
 • Öçal; “Millet iradesi yok sayılarak devlet otoritesi tesis edilemez!”
  Öçal; “Millet iradesi yok sayılarak devlet otorit
 • El emeği ahşap oyuncaklar
  El emeği ahşap oyuncaklar
 • DİYALİZ CİHAZLARI YENİLENİYOR
  DİYALİZ CİHAZLARI YENİLENİYOR
Doğaya Gidiyorum projesiyle öğrenciler unutulmaz bir hafta yaşadı
Doğaya Gidiyorum projesiyle öğrenciler unutulmaz bir hafta yaşadı
Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Bilimin Götürdüğü Yere: Doğaya Gidiyorum” projesi kapsamında Andırın’da eğitim gören 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan 40 kişilik öğrenci gurubu 4 günlük bir sürede unutulmaz...
30 Nisan 2019 15:45
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0056 DSC_0066 DSC_0069 DSC_0128 DSC_0153 DSC_0196

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Bilimin Götürdüğü Yere: Doğaya Gidiyorum” projesi kapsamında Andırın’da eğitim gören 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan 40 kişilik öğrenci gurubu 4 günlük bir sürede unutulmaz bir gün yaşadı.

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi kapsamında hazırlanan ve Türkiye genelinde 85 projeden biri olan “Bilimin Götürdüğü Yere: Doğaya Gidiyorum”  projesi ile 20-24 Nisan tarihleri arasında icra edilen projenin ikinci gününde Başkonuş yaylasında etkinlik düzenlendi.

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına, Andırın Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Nadir Aksoy’un proje yürütücülüğünde hayata geçen proje ekibinde, Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Uzman Ayhan Ayyıldız, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden Eğitmen  Prof Dr. Ashabil Aygan, Doç. Dr. Tamer Rızaoğlu, Doç. Dr. Erkan Dündar, Doç. Dr. Gülay Bedir ve Dr. Oktay Dumankaya’nı yer aldığı projede öğrenciler doğa da gezi ve incelemelerde bulundu.

Andırın ilçesindeki sosyo-ekonomik düzeyi düşük olan (köy okullarından)  7. sınıf öğrencilerinden 40 kişinin oluşturduğu projede kırsal kesimde yaşayan öğrencilere bilim ve doğa arasındaki etkileşimi kavratmak, doğa konusunda olumlu tutum kazandırmak amacıyla Başkonuş yaylasında bir araya gelen öğrenciler etkinlik düzenledi.

Eğitmenler eşliğinde doğa gezisi yapan öğrenciler  çeşitli bitkiler toplayarak ormanların yapısı hakkında bilgiler edinen öğrenciler topladıkları bitkilerin yapısı hakkında bilgi edindiler..

Yerinde gözlem-inceleme, modelleme, drama, öğretici oyun ve ölçme değerlendirme etkinlikleri yapan öğrenciler, çeşitli aktiviteler düzenleyerek güzel bir gün geçirdiler.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan ve Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya’da Başkonuş yaylasındaki etkinliğe katılarak öğrencilerin yaptığı aktivitelere ortak oldu.

TUBİTAK’ın açmış olduğu projelerde 30 tane Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan  okullarımızın müracaatı içerisinde kabul gören projelerden bir tanesi de Andırın’daki bu projemiz oldu diyen Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz şunları söyledi.

“2023 eğitim vizyonumuzun  temel hedeflerinden bir tanesi çocuklarımızı çift kanatlı olarak yetiştirmek. Hem güzel ahlak sahibi iyi insan olarak yetişirken, hem de bilimsel olarak en kaliteli bir şekilde yetişmelerini sağlamak . Bunun içinde çeşitli etkinliker yapılıyor.Bunun içinde TUBİTAK’ın açmış olduğu projelerde 30 tane Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan  okullarımızın müracaatı içerisinde kabul gören projelerden bir tanesi de Andırın’daki bu projemiz oldu. Bu projenin tabii çocuklarımızı doğayla içi içe olma ve bitkileri yakından tanıma, ekip ruhuyla hareket etme kabiliyetini kazandıracak. Burada hem üniversiteden hem ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden, okul yöneticilerimiz ve öğrencilerimiz bu işin baş mimari tabi öğrencilerimiz hep beraber bu projeyi uyguluyorlar. Böyle güzel bir projeyi başarıyla yürüttükleri için projedeki bütün ortaklarımıza ve projeyi yürüten arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Projenin sonraki bölümlerinde Kildenlik ve Karasu şelalesi, Değirmenüstü Hidro elektrik santrali ve Karatepe Açık Hava Müzesinde etkinlik yaptılar. Haber: Murat Menendiz

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa