Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Andırın’da muhtarlarla bir araya geldi
  Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Andırın’da mu
 • Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını yaptı
  Ünal, beton parke taşı üretim tesisinin açılışını
 • Andırın’da proje tanıtım toplantısı düzenlendi
  Andırın’da proje tanıtım toplantısı düzenlendi
 • Andırın Belediyesi ilçe merkezindeki camilerde aşure ikramında bulundu
  Andırın Belediyesi ilçe merkezindeki camilerde aş
 • Jandarma Trafik’ten servis araçlarına denetim
  Jandarma Trafik’ten servis araçlarına denetim
 • İlçe Milli Eğitim Müdürü çelenk sundu
  İlçe Milli Eğitim Müdürü çelenk sundu
 • Büyükşehir Belediye Başkanları Külliyede
  Büyükşehir Belediye Başkanları Külliyede
 • Öçal; “Millet iradesi yok sayılarak devlet otoritesi tesis edilemez!”
  Öçal; “Millet iradesi yok sayılarak devlet otorit
 • El emeği ahşap oyuncaklar
  El emeği ahşap oyuncaklar
 • DİYALİZ CİHAZLARI YENİLENİYOR
  DİYALİZ CİHAZLARI YENİLENİYOR
Bilimin Götürdüğü Yere: DOĞAYA GİDİYORLAR
Bilimin Götürdüğü Yere: DOĞAYA GİDİYORLAR
Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Bilimin Götürdüğü Yere: Doğaya Gidiyorum” projesi kapsamında Andırın’da eğitim gören 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan 40 kişilik öğrenci gurubu doğayı gezecekler. Andırın İlçe Milli...
16 Nisan 2019 13:13
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

#######PROJE AFİŞ

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Bilimin Götürdüğü Yere: Doğaya Gidiyorum” projesi kapsamında Andırın’da eğitim gören 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan 40 kişilik öğrenci gurubu doğayı gezecekler.

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi kapsamında hazırlanan ve Türkiye genelinde 85 projeden biri olan “Bilimin Götürdüğü Yere: DOĞAYA GİDİYORUM”  projesi ile büyük bir başarıya imza atıldı.

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına, Andırın Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Nadir Aksoy’un proje yürütücülüğünde hayata geçecek olan proje ekibinde, Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Uzman Ayhan Ayyıldız, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden Eğitmen  Prof Dr. Ashabil Aygan, Doç. Dr. Tamer Rızaoğlu, Doç. Dr. Erkan Dündar, Doç. Dr. Gülay Bedir ve Dr. Oktay Dumankaya yer alıyor.

Kırsal kesimde yaşayan öğrencilere bilim ve doğa arasındaki etkileşimi kavratmak, doğa konusunda olumlu tutum kazandırmak, doğanın işleyişinin bilime yön verişini fark ettirmek, çevre konusunda bilinçlenmelerini ve problem çözme becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan proje 20-24 Nisan 2019 tarihleri arasında beş günlük bir sürede tamamlanacak.

Projenin örneklemini Kahramanmaraş Andırın ilçesindeki sosyo-ekonomik düzeyi düşük olan (köy okullarından)  7. sınıf öğrencilerinden 40 tanesi oluşturmaktadır.

Öğrenciler projede yaparak yaşayarak öğrenme unsurlarının yanında örneklem grup gezi-gözlem tekniği ve deneysel yöntem ile doğa ve bilim arasındaki ilişkiyi kavrayacaklar.

Projenin ilk bölümünde doğadaki jeolojik olaylar ve 3 istasyonda doğal şekiller incelenerek kırıklı ve kıvrımlı dağ oluşumlarını modelleme etkinliklerine yer verilecektir. İkinci bölümde ise doğanın işleyişi teması kapsamında Başkonuş Yaylası etkinlik sahası olarak kullanılıp; yerinde gözlem-inceleme, modelleme, drama, öğretici oyun ve ölçme değerlendirme etkinlikleri yapılacaktır. Üçüncü bölümde ise suyun gücü temasıyla Kildenlik ve Karasu Şelalesi ile Değirmenüstü Hidroelektrik santrali etkinlik sahası olarak kullanılıp aynı etkinliklerle suyun tabiatı nasıl şekillendirdiği ve insanoğluna sunduğu faydalar incelenecektir. Projenin son bölümde ise ” doğada saklı tarih” kapsamında Karatepe açık hava müzesi etkinlik sahası olarak kullanılıp öğrencilerin arkeoloji bilimine ilgileri artırılacaktır. Süreçte öğrencilerin ön test-son test ile her bölümde hazır bulunuşluklarının ve hedef davranışlara ne derece ulaştığının tespiti yapılacaktır. Ölçme değerlendirmede istasyon tekniği, model tasarlama gibi ürün odaklı tekniklerle serbest yazım, çoktan seçmeli test ve ilgi-tutum ölçekleri kullanılacak. Haber: Murat Menendiz

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa