Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da 19 Mayıs törenle kutlandı
  Andırın’da 19 Mayıs törenle kutlandı
 • MYO’da mezuniyet coşkusu
  MYO’da mezuniyet coşkusu
 • Andırın Belediyesi Yeşilova Mahallesinde iftar verdi
  Andırın Belediyesi Yeşilova Mahallesinde iftar ver
 • Aycan “Dışarıya bağımlılığımız azalsın”
  Aycan “Dışarıya bağımlılığımız azalsın”
 • Sosyal Güvenlik haftası ile ilgili basın açıklaması
  Sosyal Güvenlik haftası ile ilgili basın açıklamas
 • Başkan Güngör: “Su ücretine herhangi bir zam yapmadık”
  Başkan Güngör: “Su ücretine herhangi bir zam yapma
 • Büyükşehir’den iki akülü araba
  Büyükşehir’den iki akülü araba
 • Engelsiz yılsonu sergisi açıldı
  Engelsiz yılsonu sergisi açıldı
 • Erasmus projesinin ikinci toplantısı İtalya’da yapıldı
  Erasmus projesinin ikinci toplantısı İtalya’da ya
 • Büyükşehir’den farkındalık eğitimi
  Büyükşehir’den farkındalık eğitimi
CUMHUR İTİFAKI ANDIRIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET DOĞAN DİYOR Kİ !
CUMHUR İTİFAKI ANDIRIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET DOĞAN DİYOR Kİ !
SAYGI DEĞER HEMŞEHRİLERİM SİZLERİN DESTEKLERİYLE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİĞİMDE YAPACAĞIMIZPROJELERDEN BAZILARI ŞUNLARDIR BU PROJELER SİZLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK, GELİRİNİZİ ARTIRACAK, YAŞAM STANDARTLARINIZI YÜKSELTECEKTİR ALT YAPI VE ULAŞIM ALANLARINDA YAPACAKLARIMIZ Andırın –Kadirli ve...
26 Şubat 2019 13:29
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

facebook_1551095668658

SAYGI DEĞER HEMŞEHRİLERİM SİZLERİN DESTEKLERİYLE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİĞİMDE YAPACAĞIMIZPROJELERDEN BAZILARI ŞUNLARDIR

BU PROJELER SİZLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK, GELİRİNİZİ ARTIRACAK, YAŞAM STANDARTLARINIZI YÜKSELTECEKTİR

ALT YAPI VE ULAŞIM ALANLARINDA YAPACAKLARIMIZ
Andırın –Kadirli ve Andırın-Göksun Yolunun Tamamlanması İçin Gerekli Takipler Yapılacaktır.
İlçemize Doğalgaz Hattı Gelmesi için, Tüm Girişimler Yapılacaktır.
Mahalle Grup Yollarının Alt Yapısı Tamamlanarak, Asfalt Kaplama Çalışmaları Tamamlanacaktır.
Mahalle İçi Yolların Alt Yapıları Tamamlanarak, Beton Parke Taşı İle Kaplaması Tamamlanacaktır.
İçme Suyu Sorunu Bulunan Mahallelerde Kaski İle Koordineli Bir Şekilde Çalışılarak; Suyu Akmayan Tek Bir Ev Bırakılmayacaktır.
Kanalizasyon Sorunları Bulunan Mahallelerin, Kanalizasyon Alt Yapı Sorunlarının Tamamı Giderilecektir.
Şehir Merkezinde Trafiğin Rahatlamasını Sağlayacak Otopark Yapılacaktır. Alternatif Yolların Hizmete Sunulması  Çalışmalarına Önem Verilecektir.
Belediye İş Makinesi , Araç Parkı ve Komuta Merkezi Bağımsız Bir Alana Taşınacaktır.

Sanayi Sitesi Kurularak Tüm Sanayi Tesislerinin İlçe Dışında Organize Edilmesi Sağlanacaktır.
Beton Taş Parke Fabrikası Kurularak, Yerinde Üretim Sağlanacaktır.
Doğal Kum Kaynakları Ruhsatlandırılarak Kullanıma Açılacaktır.
12 Ay Boyunca Kesintisiz Yol ve Alt Yapı Çalışmalarının Programlı Bir Şekilde Yürütülmesi Sağlanacaktır.
Tarihi-Turistik ve Doğal Mekanların Ulaşım-Alt Yapı Ve Restorasyon İşlerine Önem Verilecektir.
Mezarlık ve Defin İşlemleri İle İlgili Vatandaşların Acı Günlerinde İhtiyaç Duydukları       Hizmetlere Öncelik Verilecek, Bu Konudaki Talepler Eksiksiz Karşılanacaktır.

ŞEHİR PLANLARI-İMAR SORUNU-ÇARPIK YAPILAŞMA ALANLARINDA YAPACAKLARIMIZ

İlçe Merkezindeki ve Mahallelerdeki Mevcut İmar Planları  İlçenin İhtiyaç Duyduğu  Doğrultuda Revize Edilecektir.
Kentsel Dönüşüm Uygulamaları İlçemizde Hayata Geçirilecektir.
İmar Planı Olmayan Mahallelerde Şehrin Dokusuna Uygun İmar Planları Hazırlanacaktır.
Çarpık Yapılaşmanın Önüne Geçilmesi İçin Gerekli Hassasiyet Gösterilecektir.

GÖNÜLDEN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM !

EKONOMİK KAZANÇ GETİRİCİ , İŞ KOLLARININ KURULMASI VE

 VATANDAŞ ODAKLI HİZMET ANLAYIŞI KONULARINDA YAPACAKLARIMIZ

AB ve Ulusal Hibe Programlarından Azami Düzeyde Faydalanmak İçin Uzman Proje Ekibi Kurularak, Yatırımlar İçin Kaynak Sağlanacak ve Çeşitlendirilecektir.
Yapılacak Tüm Çalışmalarda İlgili Kamu Kurum Ve Kuruluşları İle Meslek Odaları Ve STK‘larla Etkin İşbirliği Sağlanacaktır.
Vatandaş Odaklı Çalışma Kültürü Prensip Edinilerek, Katılımcı Yönetim Anlayışını Hakim Kılınacaktır.
Kent Konseyi Kurulacak, Belirli Bir Takvim Çerçevesinde Vatandaşlarımızın Talep ve İsteklerini Dinlemek İçin Halk Günleri Düzenlenecektir.
Sıfır Atık Anlayışı Çerçevesinde Çağdaş Çöp Yönetimi ve Temiz Enerji Mekanizmaları Hayata Geçirilecektir.
Mahallelerimizde Atıl Durumda Bulunan Okul Binaları ve Kamuya Ait Diğer Yapılar Yerleşim Yerinin İhtiyacına Uygun Şekilde Düzenlenerek; Taziye Evi, Köy Konağı, Kütüphane Gibi Faaliyetler İçin Değerlendirilecektir.
İlçemizde Potansiyel Hammadde Olarak Değerlendirilecek Tıbbi Aromatik Bitkiler, Orman Ürünlerinin ve Doğal Kaynak Sularının Yerinde İşlenerek İlçe Ekonomisine Değer Katacak Ürünlere Dönüştürülmesi Amacıyla İşleme, Paketleme ,ve Pazarlama Üniteleri, Özel Sektörle İşbirliği İçerisinde Hayata Geçirilecektir.
Yayla Turizmini Canlandıracak Tesis ve Alanların Sayısı Artırılarak Vatandaşın Ekonomik Kazanımına yönelik yapı oluşturulacaktır.
Tarım Arazilerinin Islahı, Arazi Toplulaştırılması ve Sulanabilir Arazilerin Miktarının Çoğaltılması İçin İlgili Kuruluşlar ile Eşgüdümlü Çalışmalar Yürütülecektir.
Hayvan Pazarı ve Borsası Kurulacaktır. İlçemizin Tarihi, Doğal, Kültürel Varlıklarını Tanıtacak ,İlçemizi Turizm ve Ticaret Merkezi Haline Dönüştürecek Hamleler Gerçekleştirilecektir. Festival Şenlik vb. Çeşitli Kültür ve Sanat Etkinlikleri Gibi Faaliyetler Çeşitlendirilecektir.
İlçe Merkezinde Kapalı Pazar Yeri, Düğün Salonu, Belediye Konuk ve Hizmet Evi, Yöresel Ürünler Sergi ve Satış stantları İhtiyaçları Öncelikle Giderilecektir.
Öğrencilerimizin Sosyal, Akademik ve Sportif Gelişimlerine Yönelik Her Türlü Faaliyetlere Destek Sağlanacak Belediyemizce Gezi, Tiyatro Gösterileri, Spor Turnuvaları, Yarışmalar, Konserler vb. Etkinlikler Düzenlenecektir.
Sosyal ve ekonomik hayatın canlanması için çalışmalar yapılacak. Dar gelirli hemşehrilerimizin faydalanması için “Sosyal Market” açılarak ihtiyaçlarını bedelsiz olarak buralardan karşılamaları sağlanacaktır.

İNSANA VE DOĞAYA DEĞER VERİLDİĞİNİ HİSSEDECEKSİNİZ !

BELEDİYE BAŞKANLIĞI YÖNETİM İLKELERİMİZ

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ: İnsana değer veren, yapılacak çalışmalardan etkilenecek olanların görüşünü ve rızasını alan, paydaşlarla beraber karar alan bir yönetim anlayışı benimsenecek. İstişare toplantıları, sektör toplantıları, yapılacak, danışma meclisleri kurulacak, kamuoyu görüşleri alınarak çalışmalara yön verilecek.

DEĞERLERİMİZİ YAŞATACAĞIZ: Bizi biz yapan manevi değerlerimize önem verilecek. Doğruluk, adalet, güven, şükretme, merhamet, insan sevgisi gibi özümüzde olan  vasıflarımıza sahip çıkacağız. Konferanslar, kurslar ve yayınlar yoluyla, hemşehrilerimize, özellikle gençlerimize ve kadınlarımıza yönelik etkinliklerimiz olacaktır.

AKTİF HİZMET YAPACAĞIZ : Hizmetlerimiz insan odaklı olacak. Gönüllere dokunan,  problemleri büyümeden çözen, uzun vadeli projelerin yanında günübirlik çözümler üreten aktif belediyecilik yapılacak. Bu bağlamda halkla ilişkiler birimi kurulacak, ALO  Belediye hattıyla hizmete ulaşım kolaylaşacak. Hemşehrilerimizin problemlerine  anında müdahil olunacak.

HESAP VERECEĞİZ :Çalışmalarımızın her aşamasında halkımız bilgilendirilecek ve makul önerilere açık olunacak, Kaynaklarımızın nerelerden sağlanıp nerelere harcandığı, yıllık periyotlarla kamuoyuna duyurulacak. Kul hakkına önem verilecek, israf etmeden hizmet etmeye gayret edilecek.

YAŞAM HAKKINA SAYGILIYIZ: Halkımızın rahat ve kaliteli bir yaşam sürmesi için kamu hizmetleri insan odaklı olacak. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen faktörlere engel olunacak. Çöpler zamanında ve ayrıştırılarak toplanacak. Üretim faaliyetleri sıkı denetlenecek, Hayvan barınakları yapılacak. Yaşanabilir bir Andırın için çevreye duyarlı çalışmalar yapılacak.

AZ LAF ÇOK İŞ YAPACAĞIZ: İnsanları dinlemek, anlamak bir erdemdir. Sorunları anlamadan çözmeye çalışmak her zaman isabetli olmayabilir. Her yaştan insanımızı dikkatle dinleyip ortak çözümler üretilecek Laf kalabalığı, demagoji yapmayacağız. Dedikodu ve boş lafla geçirecek zamanımız yoktur. Zaman çok değerlidir.

KAMU YARARI ÖNCELİĞİMİZ OLACAK: Belediye hizmetlerinde kamu yararı olan çalışmalara öncelik verilecek. Genelin istekleri bireysel isteklerden üstün tutulacak. Ayrıcalıklı çalışmaların yerine kamuoyunun yaşamını kolaylaştıracak, değer üretecek, gönüllere dokunacak hizmetler yapılacak. Problemler sınıflandırılarak, çok yararlıdan, az yararlıya doğru çözümler üretilecek. Önceliğimiz ben değil biz olacak.

KAYNAKLARI VERİMLİ KULLANACAĞIZ: Maddi kaynaklar verimli kullanılacak.  Özellikle insan kaynaklarının kullanımına dikkat edilecek. Belediyede yeniden bir teşkilat yapısı kurularak iş bölümü, kariyer planlaması yapılacak. İş gücü verimli ve yerinde kullanılacak. Çalışanlarımızın mesleki ve moral değerleri yükseltilecek. Yetki ve sorumluluk dengesi sağlanacak. Mutlu çalışan, özverili hizmet şiarımız olacak

BİRİLERİNİN MUTLULUĞU DEĞİL HERKESİN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ.

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa