Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Kuşaktan kuşağa kilim dokumacılığı yapıyorlar
  Kuşaktan kuşağa kilim dokumacılığı yapıyorlar
 • Kuzey mahallelerin GSM şebeke sorunu çözülüyor
  Kuzey mahallelerin GSM şebeke sorunu çözülüyor
 • Yaz spor okulları açıldı
  Yaz spor okulları açıldı
 • Şampiyon güreşçilerden Başkan Güngör’e ziyaret
  Şampiyon güreşçilerden Başkan Güngör’e ziyaret
 • Yavru yaban domuzunu düştüğü kuyudan itfaiye kurtardı
  Yavru yaban domuzunu düştüğü kuyudan itfaiye kurta
 • Kayalıkta mahsur kalan keçiler kurtarıldı
  Kayalıkta mahsur kalan keçiler kurtarıldı
 • 20 yıl hapis cezasıyla aranan şüpheli yakalandı
  20 yıl hapis cezasıyla aranan şüpheli yakalandı
 • Andırın’lı Güreşçilerin Büyük Başarısı
  Andırın’lı Güreşçilerin Büyük Başarısı
 • Kaymakam Dündar’dan Jandarma’ya ziyaret
  Kaymakam Dündar’dan Jandarma’ya ziyaret
 • ANDIRIN BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI
  ANDIRIN BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI
Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması
Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması
‘Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması’ kapsamında ilçemizde etkinlikler yapılacak. 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti...
29 Ocak 2019 13:17
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

ds_9279

‘Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması’ kapsamında ilçemizde etkinlikler yapılacak.

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirilmiştir.

Alınan yasal düzenleme ile trafikte geçiş önceliği ilk defa yayalara verildiğinden toplumda yaya öncelikli trafik bilinci oluşturmaya yönelik sürücü ve yayaları kapsayacak şekilde, ülke genelinde eş zamanlı bir etkinlik planlanmış, İl ve İlçelerimizde emniyet/jandarma sorumluluk alanında yaya kazalarına ve güvenliğine dikkat çekmek, kazaları en aza indirmek, kamuoyunda farkındalığı artırmak amacıyla Vali / Kaymakamların sorumluluğunda, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, İl Sağlık Müdürlükleri, İl Emniyet Müdürlükleri, İl Jandarma Komutanlıkları, Belediye Başkanlıkları, Karayolları Bölge Müdürlükleri/Şube Şeflikleri, Üniversiteler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak “Yaya Öncelikli Trafik” algısı oluşturmaya yönelik farkındalık faaliyetleri yapılacaktır.

Tufanpaşa İlkokulu önünde farkındalık etkinliği

Bu kapsamda; Yaya kazalarına ve güvenliğine dikkat çekmek, kazaları en aza indirmek, kamuoyunda farkındalığı artırmak amacıyla, ilçemizde bulunan tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları, Üniversite ve diğer sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla “Yaya Öncelikli Trafik” algısı oluşturmaya yönelik 06 Şubat 2019 Çarşamba günü 12:00-13:30 saatleri arasında Tufanpaşa İlköğretim Okulu önünde, akabinde belirlenecek sınıflarda farkındalık faaliyetleri yapılacaktır.

Ayrıca, İlçemizde bulunan diğer okullarda İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince tespit edilecek görevliler nezaretinde farkındalık faaliyetleri icra edilecektir. Andırın Postası

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa