Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’a geliyor
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’a geliyor
 • Ak Parti Andırın Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Doğan : “Bölgemize hizmeti hep birlikte getireceğiz”
  Ak Parti Andırın Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Doğan
 • Kaymakam Dündar, şehit ailesini ziyaret etti
  Kaymakam Dündar, şehit ailesini ziyaret etti
 • Elde Türk İşlemeleri ve ahşap sergisi Hükümet Konağında sergilendi
  Elde Türk İşlemeleri ve ahşap sergisi Hükümet Kona
 • Ortaokul Öğrencileri Asri mezarlıkta Şehitlerimizin mezarlarını ziyaret etti
  Ortaokul Öğrencileri Asri mezarlıkta Şehitlerimiz
 • Kurtuluş Destanı’nın 99. yıldönümü törenlerle kutlandı
  Kurtuluş Destanı’nın 99. yıldönümü törenlerl
 • Andırın Belediyesi mahallelerde aralıksız çalışıyor
  Andırın Belediyesi mahallelerde aralıksız çalışıyo
 • Kaybolan Alzheimer hastası kadın bulundu
  Kaybolan Alzheimer hastası kadın bulundu
 • Yeşildağ Spor liderliğini devam ettiriyor
  Yeşildağ Spor liderliğini devam ettiriyor
 • Andırın’da ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya’nın’ etkinliği yapıldı
  Andırın’da ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya’nın’ etk
İlköğretim Haftası törenle kutlandı
İlköğretim Haftası törenle kutlandı
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle İlköğretim Haftası törenle kutlandı. Tufanpaşa İlkokulu bahçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan İlköğretim Haftası saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten...
27 Eylül 2018 14:24
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSCF0818 DSCF0826 DSCF0830 DSCF0831 DSCF0834 DSCF0836 DSCF0890

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle İlköğretim Haftası törenle kutlandı.

Tufanpaşa İlkokulu bahçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan İlköğretim Haftası saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya tarafından yapıldı.

Kaya yaptığı konuşmada,”Eğitimin millet hayatındaki yeri inkârı mümkün olmayan bir gerçektir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağı yakalayabilen hatta aşan toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmişlerdir. Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz bu aziz milletin çocukları sağlam bir eğitimle çağlar ötesine seslenebilecek sesi, okullarımızda bulacak, bu olağanüstü helmeyi gerçekleştirme becerisini okullarımızda kazanacaktır.”

Sevgili öğrenciler, yarınlarımızı güvenle teslim edeceğimiz siz sevgili çocuklarımızı okullarımızda anne-baba şefkatindeki öğretmenlerinizle, ders kitaplarınızla okullarınız sizleri bekliyor. Bu eğitim-öğretim yılında derslerinize daha etkili çalışarak, eğitim hayatında her birinizin ayrı ayrı başarılı olmanızı gönülden istiyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum.

Değerli veliler; sizleri çocuklarımızın eğitim sürecinde her zaman yanı başımızda görmek istiyoruz. sizlerin de desteğiyle öğrencilerimizin başarılarını daha da artıracağımıza yürekten inanıyorum.

Sevgili öğretmenlerim; öğrencilerimizin aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik edeceksiniz. Onlara öğrenme isteğini aşılayarak yarınlara hazırlamak için çaba sarf etmektesiniz. Çünkü ülkemizin ve Andırın’ın geleceği siz değerli meslektaşlarımızın fedakârca çalışmalarına bağlıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilçemiz ve ülkemiz için başarı ve mutluluklar getirmesi temennisiyle öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum “ dedi.

Daha sonra açılış konuşmasını yapan Rehber Öğretmeni Bilal Doğan tarafından yapılmasından sonra günün anlam ve önemini belirten şiirler okul öğrencileri tarafından okundu.

 1. Sınıf örencilerinin okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine Hoş geldiniz etkinliği, Ayşe’nin Kararı adlı skeç gösterisinin ardından okul öğrencileri çeşitli etkinlikler sundular. Haber : Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa