Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da SODES sergisi büyüledi
  Andırın’da SODES sergisi büyüledi
 • STK’lar Andırın’daki kalelere dikkat çekmek için bir araya geldiler
  STK’lar Andırın’daki kalelere dikkat çekmek için b
 • Anadolu’nun en büyük kitap fuarı   kapılarını beşinci kez açtı
  Anadolu’nun en büyük kitap fuarı kapılarını be
 • Andırın’da 3 bin kişilik aşure dağıtıldı
  Andırın’da 3 bin kişilik aşure dağıtıldı
 • Andırın’da amca – yeğene Alman gelinler
  Andırın’da amca – yeğene Alman gelinler
 • KASKİ’DEN Tufanpaşa Mahallesine dev yatırım
  KASKİ’DEN Tufanpaşa Mahallesine dev yatırım
 • KASKİ yeni bir sondaj kuyusu açtı
  KASKİ yeni bir sondaj kuyusu açtı
 • ANDIRIN’A “AYDIN” ADAY ADAYI
  ANDIRIN’A “AYDIN” ADAY ADAYI
 • Meslek Yüksek Okulu’nda aşure etkinliği
  Meslek Yüksek Okulu’nda aşure etkinliği
 • Aykut Türkmen yeniden Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı
  Aykut Türkmen yeniden Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı
İlköğretim Haftası törenle kutlandı
İlköğretim Haftası törenle kutlandı
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle İlköğretim Haftası törenle kutlandı. Tufanpaşa İlkokulu bahçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan İlköğretim Haftası saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten...
27 Eylül 2018 14:24
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSCF0818 DSCF0826 DSCF0830 DSCF0831 DSCF0834 DSCF0836 DSCF0890

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle İlköğretim Haftası törenle kutlandı.

Tufanpaşa İlkokulu bahçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan İlköğretim Haftası saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya tarafından yapıldı.

Kaya yaptığı konuşmada,”Eğitimin millet hayatındaki yeri inkârı mümkün olmayan bir gerçektir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağı yakalayabilen hatta aşan toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmişlerdir. Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz bu aziz milletin çocukları sağlam bir eğitimle çağlar ötesine seslenebilecek sesi, okullarımızda bulacak, bu olağanüstü helmeyi gerçekleştirme becerisini okullarımızda kazanacaktır.”

Sevgili öğrenciler, yarınlarımızı güvenle teslim edeceğimiz siz sevgili çocuklarımızı okullarımızda anne-baba şefkatindeki öğretmenlerinizle, ders kitaplarınızla okullarınız sizleri bekliyor. Bu eğitim-öğretim yılında derslerinize daha etkili çalışarak, eğitim hayatında her birinizin ayrı ayrı başarılı olmanızı gönülden istiyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum.

Değerli veliler; sizleri çocuklarımızın eğitim sürecinde her zaman yanı başımızda görmek istiyoruz. sizlerin de desteğiyle öğrencilerimizin başarılarını daha da artıracağımıza yürekten inanıyorum.

Sevgili öğretmenlerim; öğrencilerimizin aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik edeceksiniz. Onlara öğrenme isteğini aşılayarak yarınlara hazırlamak için çaba sarf etmektesiniz. Çünkü ülkemizin ve Andırın’ın geleceği siz değerli meslektaşlarımızın fedakârca çalışmalarına bağlıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilçemiz ve ülkemiz için başarı ve mutluluklar getirmesi temennisiyle öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum “ dedi.

Daha sonra açılış konuşmasını yapan Rehber Öğretmeni Bilal Doğan tarafından yapılmasından sonra günün anlam ve önemini belirten şiirler okul öğrencileri tarafından okundu.

 1. Sınıf örencilerinin okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine Hoş geldiniz etkinliği, Ayşe’nin Kararı adlı skeç gösterisinin ardından okul öğrencileri çeşitli etkinlikler sundular. Haber : Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa