Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Kaymakam Dündar’dan Jandarma’ya ziyaret
  Kaymakam Dündar’dan Jandarma’ya ziyaret
 • ANDIRIN BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI
  ANDIRIN BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI
 • Andırın Şehit Mustafa Gökçeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencileri ÇEKYA’yı gezdi
  Andırın Şehit Mustafa Gökçeli Çok Programlı Anadol
 • Başkan Güngör Tarihi Kentler Birliği Başkanı seçildi
  Başkan Güngör Tarihi Kentler Birliği Başkanı seçil
 • KAHRAMANMARAŞ’TA 60 MİLYON LİRALIK YATIRIM BAŞVURUSU YAPILDI
  KAHRAMANMARAŞ’TA 60 MİLYON LİRALIK YATIRIM BAŞVURU
 • Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi Kadıoğlu Çiftliği Tarımsal Kalkınma ve Seracılık Kooperatifi açılışı yapıldı
  Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi Kadıoğlu Çiftliği T
 • GÖKSUN’DA ÇİFTÇİ KURSLARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
  GÖKSUN’DA ÇİFTÇİ KURSLARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından 15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması
  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından 15 Temmu
 • Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden yapılan açıklama
  Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden y
 • Andırın’da kanser tarama birimi kuruldu
  Andırın’da kanser tarama birimi kuruldu
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Andırın’da  tören düzenlendi. Andırın Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Andırın Kaymakamı Haluk Koç ve Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından Atatürk Büstüne çelenk sunulmasının ardından saygı...
27 Eylül 2018 14:18
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSCF0753 DSCF0761 DSCF0762 DSCF0769 DSCF0766 DSCF0775

19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Andırın’da  tören düzenlendi.

Andırın Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Andırın Kaymakamı Haluk Koç ve Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından Atatürk Büstüne çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin günle ilgili şiirler okumasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Çavuş Halil Özel Yaptı.

Jandarma Astsubay Çavuş Halil Özel Yaptığı konuşmasında şunları belirtti. “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasına müteakip, Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı kanun ile Mareşallık rütbesi ve Gazilik Ünvanının verilmesinin 97. Yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra, Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluş mücadelesinde ve iç güvenlik harekatı sonucunda kazanılan, Gazilerimizi onurlandırdığımız gündür. Gaziler Günü, canlarını bu aziz ulusa adayan tüm Gazilere kutlu olsun. Dün olduğu gibi bugünde, aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine, ulusal değerlerine saldırılara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Bizim için vatan savunmasında Şehit ve Gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir.

Gaziliğin devlet ve millet nezdindeki en büyük önemi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Eylül 1921 de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik ünvanı tevcih edilmesi üzerine söylediği şu ifadelerde yer almaktadır. “Kahraman Türk Ordusu; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine delalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımı en büyük iftiharı olarak taşıyacağım. Vatanımızın her karış toprağına kanlarını akıtan, Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimizin, can veren şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek milli görevimizdir.”

Bugünde bizlerle beraber olarak mutluluğumuzu paylaşan sizlere tüm Gaziler adına teşekkür ederim. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm Şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden Gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, Kahraman Gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım” dedi.

Törene İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Onur Kaymak, İlçe Emniyet Amiri Tahsin Öndeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgütleri, Gaziler ve öğrenciler katıldı. Haber : Murat Menendiz

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa