Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da SODES sergisi büyüledi
  Andırın’da SODES sergisi büyüledi
 • STK’lar Andırın’daki kalelere dikkat çekmek için bir araya geldiler
  STK’lar Andırın’daki kalelere dikkat çekmek için b
 • Anadolu’nun en büyük kitap fuarı   kapılarını beşinci kez açtı
  Anadolu’nun en büyük kitap fuarı kapılarını be
 • Andırın’da 3 bin kişilik aşure dağıtıldı
  Andırın’da 3 bin kişilik aşure dağıtıldı
 • Andırın’da amca – yeğene Alman gelinler
  Andırın’da amca – yeğene Alman gelinler
 • KASKİ’DEN Tufanpaşa Mahallesine dev yatırım
  KASKİ’DEN Tufanpaşa Mahallesine dev yatırım
 • KASKİ yeni bir sondaj kuyusu açtı
  KASKİ yeni bir sondaj kuyusu açtı
 • ANDIRIN’A “AYDIN” ADAY ADAYI
  ANDIRIN’A “AYDIN” ADAY ADAYI
 • Meslek Yüksek Okulu’nda aşure etkinliği
  Meslek Yüksek Okulu’nda aşure etkinliği
 • Aykut Türkmen yeniden Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı
  Aykut Türkmen yeniden Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Andırın’da  tören düzenlendi. Andırın Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Andırın Kaymakamı Haluk Koç ve Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından Atatürk Büstüne çelenk sunulmasının ardından saygı...
27 Eylül 2018 14:18
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSCF0753 DSCF0761 DSCF0762 DSCF0769 DSCF0766 DSCF0775

19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Andırın’da  tören düzenlendi.

Andırın Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Andırın Kaymakamı Haluk Koç ve Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından Atatürk Büstüne çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin günle ilgili şiirler okumasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Çavuş Halil Özel Yaptı.

Jandarma Astsubay Çavuş Halil Özel Yaptığı konuşmasında şunları belirtti. “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasına müteakip, Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı kanun ile Mareşallık rütbesi ve Gazilik Ünvanının verilmesinin 97. Yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra, Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluş mücadelesinde ve iç güvenlik harekatı sonucunda kazanılan, Gazilerimizi onurlandırdığımız gündür. Gaziler Günü, canlarını bu aziz ulusa adayan tüm Gazilere kutlu olsun. Dün olduğu gibi bugünde, aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine, ulusal değerlerine saldırılara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Bizim için vatan savunmasında Şehit ve Gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir.

Gaziliğin devlet ve millet nezdindeki en büyük önemi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Eylül 1921 de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik ünvanı tevcih edilmesi üzerine söylediği şu ifadelerde yer almaktadır. “Kahraman Türk Ordusu; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine delalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımı en büyük iftiharı olarak taşıyacağım. Vatanımızın her karış toprağına kanlarını akıtan, Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimizin, can veren şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek milli görevimizdir.”

Bugünde bizlerle beraber olarak mutluluğumuzu paylaşan sizlere tüm Gaziler adına teşekkür ederim. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm Şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden Gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, Kahraman Gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım” dedi.

Törene İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Onur Kaymak, İlçe Emniyet Amiri Tahsin Öndeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgütleri, Gaziler ve öğrenciler katıldı. Haber : Murat Menendiz

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa