Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da yaklaşık 6 bin öğrenci ders başı yaptı
  Andırın’da yaklaşık 6 bin öğrenci ders başı yaptı
 • Kaymakam Koç’a, veda yemeği düzenlendi
  Kaymakam Koç’a, veda yemeği düzenlendi
 • İlçe Emniyet amirliğinden broşür dağıtımı
  İlçe Emniyet amirliğinden broşür dağıtımı
 • İlçe Jandarma Trafikten servis şoförlerine sıkı denetim
  İlçe Jandarma Trafikten servis şoförlerine sıkı de
 • Başkan Tezcan Eğitim Camiasının Eğitim Öğretim Yılını Kutladı
  Başkan Tezcan Eğitim Camiasının Eğitim Öğretim Yıl
 • İngiltere’de yaşayan hemşehrimiz Dil eğitimi için Andırın’lı gençleri bilgilendirdi
  İngiltere’de yaşayan hemşehrimiz Dil eğitimi için
 • Halk Eğitiminden hazırlık Kursları
  Halk Eğitiminden hazırlık Kursları
 • Yaralı bulduğu kuşu belediyeye teslim etti
  Yaralı bulduğu kuşu belediyeye teslim etti
 • Polis Memuru Bayram Çiçek Şehit Oldu
  Polis Memuru Bayram Çiçek Şehit Oldu
 • Aksu Tv Andırın’da çekim yaptı
  Aksu Tv Andırın’da çekim yaptı
Mesire alanı ve 2. Köprü inşaatı devam ediyor
Mesire alanı ve 2. Köprü inşaatı devam ediyor
Andırın Belediyesi tarafından Yeni Mahalle Mağrabaşı mevkii çıkışına yapılan ve büyük bir kısmı tamamlaman mesire alanı ve 2. asma köprü inşaatında sona yaklaşıldı.   Andırın Belediye Başkanı Baki Tezacn yaptığı...
3 Temmuz 2018 13:28
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

36554092_2123088597732635_3287490654099210240_n 20180629_155720 36507721_2123089627732532_7540903647589171200_n

Andırın Belediyesi tarafından Yeni Mahalle Mağrabaşı mevkii çıkışına yapılan ve büyük bir kısmı tamamlaman mesire alanı ve 2. asma köprü inşaatında sona yaklaşıldı.

 

Andırın Belediye Başkanı Baki Tezacn yaptığı açıklamada, yaklaşık 200 bin metrekarelik C Tipi Mesire alanı ilçemize kazandırılmıştır dedi.

Pınarbaşı Mahallesi, Yeni Mahalle ile Yüksek Okul,  Kesik  ve Kurucaova, Tufanpaşa Mahallesri arasında  bulunan ve  Orman Bakanlığından, önce 100 bin m2’lik, daha sonra yapılan ilavelerle de  yaklaşık 200 bin m2 lik  Ormanlık Alan, C Tipi Mesire Alanı olarak İlçemize Kazandırılmıştır Bu Mesire Alanını İlçemize Kazandırılmasında Emeği Geçen Orman Bakanımıza, Milletvekillerimize ve Orman Bölge ve İlçe Müdürlüğümüze  Teşekkür ediyorum.

Yayla turizmine,  Doğa turizmine  ve Tarih Turizmine  elverişli olan Andırın ilçemiz aynı zamanda Çukurovayı İç Anadolu’ya, Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayan İpek yolu üzerinde bulunması nedeni ile de bu güzergah üzerinde bulunan binlerce yıllık onlarca Kaleye ev sahipliği yapmaktadır.

Yayla Kenti ve Kaleler Şehri olan  Andırın  ilçemiz;  Bitki Örtüsü, İklim, Aldığı Yağış ve Coğrafi Yapı  olarak Karadeniz Bölgesine   benzemektedir. Bu nedenle  biz İlçemizi  bölgenin Karadeniz’i  olarak tanımlıyoruz ve  doğa harikası yeşil ilçemizi ilgi alanı ve cazibe merkezi yapabilmek için tüm çabamızı harcıyoruz.

Andırın Belediyesi olarak ;  Kaleler Şehri  olmamızı da hesaba katarak  Mesire Alanının en yüksek  ve uygun noktasına  Şehir Manzaralı  Bir Kale,  Mesire alanını İkiye Bölen Ordu-Osmaniye Karayolunun  Üzerine;  yaklaşık   100 metre yükseklikte,  360 Metre uzunluğunda  Birçok yerden Görünebilen, Yaya ve Araç da  geçebilecek kapasitede tamamen  Belediye imkanları ile   bir Asma Köprü  inşaa ediyoruz  ve Köprü inşaatında sona yaklaşmış bulunuyoruz.

            Ayrıca Mesire Alanımıza  Rüzgar Değirmeni, Kamelyalar, Çay Bahçesi, Spor Aletleri,  Zipline (Tek Kişilik Halatlı Hava Yolu), Bisiklet Yolu, Doğa Yürüyüş alanları ve  buna benzer çalışmalar yaparak, Burayı bölgenin en Yeşil, En Manzaralı, En Cazip  Mesire Alanı  yapmayı planlıyoruz dedi.

Çalışmaların büyük bir kısmının tamamlandığı mesire alanı ve asma köprü yapımında çalışmalar tüm hızıyla sürerken, önümüzdeki günlerde asma köprünün tamamlanması bekleniyor.

Kurban kesilerek hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Tezcan,

köprü halatlarının çekildiğini belirterek taban döşeme işlerinin başlayacağını belirtti. Haber: Murat Menendiz

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa