Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’a geliyor
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’a geliyor
 • Ak Parti Andırın Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Doğan : “Bölgemize hizmeti hep birlikte getireceğiz”
  Ak Parti Andırın Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Doğan
 • Kaymakam Dündar, şehit ailesini ziyaret etti
  Kaymakam Dündar, şehit ailesini ziyaret etti
 • Elde Türk İşlemeleri ve ahşap sergisi Hükümet Konağında sergilendi
  Elde Türk İşlemeleri ve ahşap sergisi Hükümet Kona
 • Ortaokul Öğrencileri Asri mezarlıkta Şehitlerimizin mezarlarını ziyaret etti
  Ortaokul Öğrencileri Asri mezarlıkta Şehitlerimiz
 • Kurtuluş Destanı’nın 99. yıldönümü törenlerle kutlandı
  Kurtuluş Destanı’nın 99. yıldönümü törenlerl
 • Andırın Belediyesi mahallelerde aralıksız çalışıyor
  Andırın Belediyesi mahallelerde aralıksız çalışıyo
 • Kaybolan Alzheimer hastası kadın bulundu
  Kaybolan Alzheimer hastası kadın bulundu
 • Yeşildağ Spor liderliğini devam ettiriyor
  Yeşildağ Spor liderliğini devam ettiriyor
 • Andırın’da ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya’nın’ etkinliği yapıldı
  Andırın’da ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya’nın’ etk
Okuma yazma kursuna gidenler sertifika aldılar
Okuma yazma kursuna gidenler sertifika aldılar
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan‘ın himayelerinde başlatılmış olan ‘Okur-Yazarlık Seferberliği’ kursuna katılan kursiyerlere düzenlenen törenle belgeleri verildi. Andırın Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda düzenlenen programın açılış...
15 Mayıs 2018 17:07
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0136 DSC_0102 DSC_0117 DSC_0191 DSC_0091 DSC_0052 DSC_0048 DSC_0066 DSC_0077

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan‘ın himayelerinde başlatılmış olan ‘Okur-Yazarlık Seferberliği’ kursuna katılan kursiyerlere düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Andırın Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Andırın Kaymakamı Haluk Koç, özverili çalışmalarından dolayı kursiyerlere ve eğitim veren öğretmenlere teşekkür etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi hanımefendilerin başlatmış olduğu bu kampanya neticesinde ilçemizde güzel bir çalışmayı belli bir aşamaya getirmiş bulunmaktayız diyerek şunları söyledi.

“Bu çalışmanın başlangıcı itibari ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Halk Eğitim Müdürümüz ve diğer çalışanlarla birlikte sahada, öncelikle tespit ve akabinde de sizlerle bire bir çalışma yapıldı. Bu çalışmalar neticesinde de büyük bir başarı elde edildiğini görüyoruz. Bu neticenin alınmasında özellikle öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Buradaki en büyük teşekkürü aslında sizler hak ediyorsunuz. İlkokul, ortaokul çağlarından çok seneler geçmiş olmasına rağmen bir azim ve kararlılıkla belli bir çalışma disiplini içerisinde okumayı söktünüz. Biz bunun burada kalmasını istemiyoruz. Daha ileri seviyede okumayı sizlerden bekliyoruz. Sizlerle iletişimimiz devam edecek”

73 yaşındaki kursiyerlerden Ömer Bolat okuma yazma öğrenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek şunları söyledi.

“Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve eşi Emine Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Okuma yazma bilmiyordum. Kelimeleri bırak, a,b,c bütün harflerin yüzüne bakar bakar dururdum. Şimdi aldığım eğitimle okuma yazmayı öğrendim. Herkesten Allah razı olsun”

Hazırladıkları tiyatro gösterisinde okuma yazma bilmemenin zorluklarını konu alan tiyatro gösterisinde, temsili olarak caddede otobüse binmeye çalışan siyah önlük giyip beyaz yaka takan kadın kursiyerler okul sıralarına da oturarak güzel bir anı yaşadılar.

Okunan şiirlerden sonra, Türkü söyleyerek okuma yazmanın sevincini paylaşan kursiyerler, “Okumayı çok seviyom, her gün kursuma geliyom, sizlerin huzurunda, öğretmenime çok teşekkür ediyom. Mart ayında çıktık yola, Mayıs ayında verdik mola. Artık biz de okuyoruz, hayırlı ve uğurlu ola” diyerek mani okudular.

Program sonunda kep atarak mezuniyet sevinci yaşayan kursiyerler, belgelerini alarak, kursun tekrar açılması halinde seve seve katılacaklarını söyleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a  yazdıkları mektupları toplu olarak Kaymakam Haluk Koç’a teslim ettiler.

Oldukça güzel bir etkinliğin yapıldığı program sonunda Kaymakam Haluk Koç, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hakan Gök, Malmüdürü Mehmet Avar, Nüfus Müdürü Mustafa Ateş, Orman İşletme Müdürü İdris Tetik, Belediye Başkanı Baki Tezcan’ın eşi Nihan Tezcan ve  Orman İşletme Şefi Oruç Yanmaz tarafından kursiyerlere belgeleri verildi. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa