Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • ANDIRIN YENİ BİR SİMGEYE KAVUŞUYOR
  ANDIRIN YENİ BİR SİMGEYE KAVUŞUYOR
 • Deneme amaçlı kurduğu seradan şimdi ürün pazarlıyor
  Deneme amaçlı kurduğu seradan şimdi ürün pazarlıy
 • Mikro Kredi ile İşyerini Geliştirdi
  Mikro Kredi ile İşyerini Geliştirdi
 • Evle duvar arasına sıkışan buzağı kurtarıldı
  Evle duvar arasına sıkışan buzağı kurtarıldı
 • Patlayan cep telefonu evde yangın çıkardı
  Patlayan cep telefonu evde yangın çıkardı
 • Adem Orçan, için yardım kampanyası
  Adem Orçan, için yardım kampanyası
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Yılmaz çiftine Külliye daveti
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Yılmaz çiftine Külliye
 • Andırın’da Yaz Spor Okulu açıldı
  Andırın’da Yaz Spor Okulu açıldı
 • Mesire alanı ve 2. Köprü inşaatı devam ediyor
  Mesire alanı ve 2. Köprü inşaatı devam ediyor
 • ANDIRIN’DA ÇOĞUNLUK ERDOĞAN DEDİ
  ANDIRIN’DA ÇOĞUNLUK ERDOĞAN DEDİ
Okuma yazma kursuna gidenler sertifika aldılar
Okuma yazma kursuna gidenler sertifika aldılar
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan‘ın himayelerinde başlatılmış olan ‘Okur-Yazarlık Seferberliği’ kursuna katılan kursiyerlere düzenlenen törenle belgeleri verildi. Andırın Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda düzenlenen programın açılış...
15 Mayıs 2018 17:07
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0136 DSC_0102 DSC_0117 DSC_0191 DSC_0091 DSC_0052 DSC_0048 DSC_0066 DSC_0077

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan‘ın himayelerinde başlatılmış olan ‘Okur-Yazarlık Seferberliği’ kursuna katılan kursiyerlere düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Andırın Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Andırın Kaymakamı Haluk Koç, özverili çalışmalarından dolayı kursiyerlere ve eğitim veren öğretmenlere teşekkür etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi hanımefendilerin başlatmış olduğu bu kampanya neticesinde ilçemizde güzel bir çalışmayı belli bir aşamaya getirmiş bulunmaktayız diyerek şunları söyledi.

“Bu çalışmanın başlangıcı itibari ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Halk Eğitim Müdürümüz ve diğer çalışanlarla birlikte sahada, öncelikle tespit ve akabinde de sizlerle bire bir çalışma yapıldı. Bu çalışmalar neticesinde de büyük bir başarı elde edildiğini görüyoruz. Bu neticenin alınmasında özellikle öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Buradaki en büyük teşekkürü aslında sizler hak ediyorsunuz. İlkokul, ortaokul çağlarından çok seneler geçmiş olmasına rağmen bir azim ve kararlılıkla belli bir çalışma disiplini içerisinde okumayı söktünüz. Biz bunun burada kalmasını istemiyoruz. Daha ileri seviyede okumayı sizlerden bekliyoruz. Sizlerle iletişimimiz devam edecek”

73 yaşındaki kursiyerlerden Ömer Bolat okuma yazma öğrenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek şunları söyledi.

“Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve eşi Emine Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Okuma yazma bilmiyordum. Kelimeleri bırak, a,b,c bütün harflerin yüzüne bakar bakar dururdum. Şimdi aldığım eğitimle okuma yazmayı öğrendim. Herkesten Allah razı olsun”

Hazırladıkları tiyatro gösterisinde okuma yazma bilmemenin zorluklarını konu alan tiyatro gösterisinde, temsili olarak caddede otobüse binmeye çalışan siyah önlük giyip beyaz yaka takan kadın kursiyerler okul sıralarına da oturarak güzel bir anı yaşadılar.

Okunan şiirlerden sonra, Türkü söyleyerek okuma yazmanın sevincini paylaşan kursiyerler, “Okumayı çok seviyom, her gün kursuma geliyom, sizlerin huzurunda, öğretmenime çok teşekkür ediyom. Mart ayında çıktık yola, Mayıs ayında verdik mola. Artık biz de okuyoruz, hayırlı ve uğurlu ola” diyerek mani okudular.

Program sonunda kep atarak mezuniyet sevinci yaşayan kursiyerler, belgelerini alarak, kursun tekrar açılması halinde seve seve katılacaklarını söyleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a  yazdıkları mektupları toplu olarak Kaymakam Haluk Koç’a teslim ettiler.

Oldukça güzel bir etkinliğin yapıldığı program sonunda Kaymakam Haluk Koç, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hakan Gök, Malmüdürü Mehmet Avar, Nüfus Müdürü Mustafa Ateş, Orman İşletme Müdürü İdris Tetik, Belediye Başkanı Baki Tezcan’ın eşi Nihan Tezcan ve  Orman İşletme Şefi Oruç Yanmaz tarafından kursiyerlere belgeleri verildi. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa