Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • El Koyulan Arazi, Köylülere Ceviz Bahçesi Olarak verildi
  El Koyulan Arazi, Köylülere Ceviz Bahçesi Olarak v
 • Andırın’da satranç kursuna katılan çocuklara madalya verildi
  Andırın’da satranç kursuna katılan çocuklara madal
 • Kaymakam Haluk Koç’un Kurban Bayramı mesajı
  Kaymakam Haluk Koç’un Kurban Bayramı mesajı
 • Milletvekili Özdemir’in Andırın ziyareti
  Milletvekili Özdemir’in Andırın ziyareti
 • Şantiye görünümlü ev görenleri şaşırtıyor
  Şantiye görünümlü ev görenleri şaşırtıyor
 • Diyanet Vakfına Kurban Bağışı
  Diyanet Vakfına Kurban Bağışı
 • Andırın Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanlığı Ödüllü atıcılık yarışması
  Andırın Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanlığ
 • Bayramlaşma merasimi saat: 14:00’de
  Bayramlaşma merasimi saat: 14:00’de
 • Kurbanlık fiyatları açıklandı
  Kurbanlık fiyatları açıklandı
 • Andırın’da trafik kazası: 3 yaralı
  Andırın’da trafik kazası: 3 yaralı
23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Andırın’da da coşkuyla kutlandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu’nun 98. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve...
24 Nisan 2018 13:39
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_2898 DSC_2910 DSC_2924 DSC_2888 DSC_2890 DSC_2975 DSC_2979 31224528_2016149988426497_8644821748947802809_n DSC_2866 DSC_2939 DSC_2882 DSC_2969

23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Andırın’da da coşkuyla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu’nun 98. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Andırın’da gerçekleştirilen tören renkli görüntülere sahne oldu.

23 Nisan kutlamaları, Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya’nın çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet İlkokulunda devam eden 23 Nisan coşkusunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önem ve anlamını belirten konuşmayı yapan Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mülazim Çukadar,  Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya çocukları ile paylaşan tek ülke Türkiye’dir. Bugünü milletçe büyük bir coşku ve sevinçle kutlamaktayız diyerek şunları söyledi.

“23 Nisan 1920 tarihi, ulusal iradenin en açık bir şekilde belirlendiği, Türk Milletinin kendini yönetme yetkisini eline aldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir gündür. Ne mutlu demokrasiye gönül verenlere, ne mutlu bu günümüzü bizlere armağan edenlere, ne mutlu bu bayramı coşkuyla kutlayanlara “Ne Mutlu Türküm Diyene’. Gün, milli birlik ve beraberlik günü. Milli birliğimizi ve beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan Çanakkale Savaşı’nı, Kurtuluş Savaşı’nı, Zeytin Dalı Harekatı’nı asla unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan hain bölücü örgütler ve düşmanlara karşı, her zaman vatanını seven, koruyan, milli şuur ve birliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım. Biz büyükler, gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundayız. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir.”

Daha sonra Cumhuriyet İlkokulu ve Mehmet Ali Zengin Anaokulu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları gösteri,  tiyatro, halk oyunları ve çeşitli oyunlarla renkli görüntüler oluştururken, izleyicilerden de büyük alkış aldı.

Program sonunda günle ilgili düzenlenen resim ve şiir dallarında derece alan öğrencilerin ödülleri Andırın Kaymakamı Haluk Koç, Belediye Başkanı Baki Tezcan ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Onur Kaymak tarafından verildi.

Törene,  Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa