Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Ak Pati Andırın Belediye Başkan Adayı AHMET DOĞAN : “Gönül Belediyeciliği İçin Geliyoruz”
  Ak Pati Andırın Belediye Başkan Adayı AHMET DOĞAN
 • Andırın’da öğrenciler karne heyecanı yaşadı
  Andırın’da öğrenciler karne heyecanı yaşadı
 • Andırın’da karda mahsur kalan iki kişi kurtarıldı
  Andırın’da karda mahsur kalan iki kişi kurtarıldı
 • Amatör maçta kart gören oyuncu hakeme saldırdı
  Amatör maçta kart gören oyuncu hakeme saldırdı
 • Belediye ekipleri karla mücadele ediyor
  Belediye ekipleri karla mücadele ediyor
 • Yedi güzel adam edebiyat müzesi ‘nde sona doğru
  Yedi güzel adam edebiyat müzesi ‘nde sona doğru
 • Yedikuyular’a ziyaretçi akını
  Yedikuyular’a ziyaretçi akını
 • Manevi evlat-2 projesinin açılış toplantısı yapıldı
  Manevi evlat-2 projesinin açılış toplantısı yapıld
 • Büyükşehir ekipleri 7/24 görev başında
  Büyükşehir ekipleri 7/24 görev başında
 • KAR PALETLİ AMBULANSLAR, KAR KIŞ DİNLEMİYOR
  KAR PALETLİ AMBULANSLAR, KAR KIŞ DİNLEMİYOR
Geleceğin İnşasında Kadının Rolü” konferansı
Geleceğin İnşasında Kadının Rolü” konferansı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Andırın İlçe Temsilciliği tarafından ilçemizde ‘Geleceğin İnşasında Kadının Rolü’ konulu konferans düzenlendi. Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda Kadınlara yönelik olarak düzenlenen programda Saygı duruşu...
18 Nisan 2018 17:58
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0009 DSC_0050 DSC_0063

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Andırın İlçe Temsilciliği tarafından ilçemizde ‘Geleceğin İnşasında Kadının Rolü’ konulu konferans düzenlendi.

Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda Kadınlara yönelik olarak düzenlenen programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuranı Kerim Tilaveti okundu.

Konferansın açılış konuşmasını TÜGVA Andırın Kadın Kolları Temsilcisi Fatma Zehra Türkmenoğlu, gençlerimizin eğitim -öğretimden iş hayatına, spordan aileye kadar tüm meseleleri ile yakından ilgilenmek üzere kurulan vakfımız yürüttüğü projeler ve diğer tüm faaliyetleri ile her geçen gün daha da büyüyen bir aile haline gelmiştir dedi.

TÜGVA Andırın Temsilcisi Ahmet Sinan Gökşen TÜGVA’nın derdi, davası ve ufku gençlere sorumluluk vermek dedi.

Biz biliyoruz ki, gençlik gelecek demektir  diyen  Gökşen, Gençlik nerede ise gelecek oradır, gençliğe dayanmayan hiçbir harekatın geleceği yoktur. Siz gençler ülkemizin geleceği ve yarınların umutlarısınız. Bu ülkenin gençleri olarak ülkemizi daha iyiye ve ileriye götürmek, birey olarak kendisini geliştirmek ve çalışmaktan geçiyor. İşte Türkiye Gençlik Vakfının yapmak istediği de bu” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Biz kadınlar olarak çok güçlü insanlarız

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, biz kadınlar olarak aslında çok güçlü insanlarız dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Andırın İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Geleceğin İnşasında Kadının Rolü’ konulu konferansta yaptığı konuşmada, biz kadınlar olarak çok güçlü insanlarız diyen Reyhanlıoğlu şunları söyledi.

“Kadın toplumun temel taşıdır. Çünkü kadın evlat büyütür, çocuk büyütür. Bu demektir ki bize çok vazife düşüyor. Gerçekten evlatlarımızı çok iyi yetiştireceğiz.har şeyi devletten beklemeyeceğiz. Aile içinde çocuklarımızın eğitimini çok iyi vereceğiz. Vatan sevgisini aşılayarak kaliteli bir şekilde yetiştirmeye çalışacağız.”

Hak ve adaleti sonuna kadar savunan, sevginin şefkatin, hoşgörünün, merhametin dini, islam’la şereflendirilmiş bir milletiz diyen Reyhanlıoğlu şunlatı kaydetti.

“Kadına eziyet edilen, köle olarak kullanılan diri diri gömülen bir zamanda kadının her türlü hakkını gözeten, kollayan  o çağın çok çok, ilerisinde tüm zamanlara örnek olarak tüm insanlığa gönderilmiş güzel dinimiz islamiyeti bu gün maalesef doğru ve eksiksiz olarak yaşayamıyoruz”

Türkiye çok büyük bir hızla gelişiyor, görüyorsunuz kendi kendimize yetebilmeye dışa bağımlığımızı azaltmaya başladık diyen Reyhanlıoğlu, “Yerli ve milli üretimlerimiz her geçen gün artıyor. Biz yaptık mı dünyanın en iyisini yapıyoruz. Kadınlarında bu gelişmelere canla başla destek vermesi lazım. Çünkü kadın gelecek demek, kadının gelişmesi hem toplumun, hem geleceğin kalkınması demek. Çünkü geleceğin sahibi çocuklarımıza bizler yön veriyoruz. Ülkemizin her birimizin çabasına ihtiyacı var. Bu çabayı 15 Temmuz gecesi bütün kadınlarımızda gösterdi. 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesi konusunda en ön saflarda yerimizi alarak cesaret noktasında hiç kimseden geri kalmadığımızı da gururla tüm dünyaya göstermiş olduk. İnşallah ülkemize sahip çıkacağız.” Dedi.

Program sonunda TÜGVA Andırın İlçe Temsilcisi Ahmet Sinan Dalkıran Milletvekili Reyhanlıoğlu’na Rahle takdim edilirken, programa katılan bayanlara da Andırın Belediyesi işbirliğinde çeşitli hediyeler verildi. Haber: Murat Menendiz

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa