Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da SODES sergisi büyüledi
  Andırın’da SODES sergisi büyüledi
 • STK’lar Andırın’daki kalelere dikkat çekmek için bir araya geldiler
  STK’lar Andırın’daki kalelere dikkat çekmek için b
 • Anadolu’nun en büyük kitap fuarı   kapılarını beşinci kez açtı
  Anadolu’nun en büyük kitap fuarı kapılarını be
 • Andırın’da 3 bin kişilik aşure dağıtıldı
  Andırın’da 3 bin kişilik aşure dağıtıldı
 • Andırın’da amca – yeğene Alman gelinler
  Andırın’da amca – yeğene Alman gelinler
 • KASKİ’DEN Tufanpaşa Mahallesine dev yatırım
  KASKİ’DEN Tufanpaşa Mahallesine dev yatırım
 • KASKİ yeni bir sondaj kuyusu açtı
  KASKİ yeni bir sondaj kuyusu açtı
 • ANDIRIN’A “AYDIN” ADAY ADAYI
  ANDIRIN’A “AYDIN” ADAY ADAYI
 • Meslek Yüksek Okulu’nda aşure etkinliği
  Meslek Yüksek Okulu’nda aşure etkinliği
 • Aykut Türkmen yeniden Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı
  Aykut Türkmen yeniden Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı
Geleceğin İnşasında Kadının Rolü” konferansı
Geleceğin İnşasında Kadının Rolü” konferansı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Andırın İlçe Temsilciliği tarafından ilçemizde ‘Geleceğin İnşasında Kadının Rolü’ konulu konferans düzenlendi. Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda Kadınlara yönelik olarak düzenlenen programda Saygı duruşu...
18 Nisan 2018 17:58
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0009 DSC_0050 DSC_0063

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Andırın İlçe Temsilciliği tarafından ilçemizde ‘Geleceğin İnşasında Kadının Rolü’ konulu konferans düzenlendi.

Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda Kadınlara yönelik olarak düzenlenen programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuranı Kerim Tilaveti okundu.

Konferansın açılış konuşmasını TÜGVA Andırın Kadın Kolları Temsilcisi Fatma Zehra Türkmenoğlu, gençlerimizin eğitim -öğretimden iş hayatına, spordan aileye kadar tüm meseleleri ile yakından ilgilenmek üzere kurulan vakfımız yürüttüğü projeler ve diğer tüm faaliyetleri ile her geçen gün daha da büyüyen bir aile haline gelmiştir dedi.

TÜGVA Andırın Temsilcisi Ahmet Sinan Gökşen TÜGVA’nın derdi, davası ve ufku gençlere sorumluluk vermek dedi.

Biz biliyoruz ki, gençlik gelecek demektir  diyen  Gökşen, Gençlik nerede ise gelecek oradır, gençliğe dayanmayan hiçbir harekatın geleceği yoktur. Siz gençler ülkemizin geleceği ve yarınların umutlarısınız. Bu ülkenin gençleri olarak ülkemizi daha iyiye ve ileriye götürmek, birey olarak kendisini geliştirmek ve çalışmaktan geçiyor. İşte Türkiye Gençlik Vakfının yapmak istediği de bu” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Biz kadınlar olarak çok güçlü insanlarız

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, biz kadınlar olarak aslında çok güçlü insanlarız dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Andırın İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Geleceğin İnşasında Kadının Rolü’ konulu konferansta yaptığı konuşmada, biz kadınlar olarak çok güçlü insanlarız diyen Reyhanlıoğlu şunları söyledi.

“Kadın toplumun temel taşıdır. Çünkü kadın evlat büyütür, çocuk büyütür. Bu demektir ki bize çok vazife düşüyor. Gerçekten evlatlarımızı çok iyi yetiştireceğiz.har şeyi devletten beklemeyeceğiz. Aile içinde çocuklarımızın eğitimini çok iyi vereceğiz. Vatan sevgisini aşılayarak kaliteli bir şekilde yetiştirmeye çalışacağız.”

Hak ve adaleti sonuna kadar savunan, sevginin şefkatin, hoşgörünün, merhametin dini, islam’la şereflendirilmiş bir milletiz diyen Reyhanlıoğlu şunlatı kaydetti.

“Kadına eziyet edilen, köle olarak kullanılan diri diri gömülen bir zamanda kadının her türlü hakkını gözeten, kollayan  o çağın çok çok, ilerisinde tüm zamanlara örnek olarak tüm insanlığa gönderilmiş güzel dinimiz islamiyeti bu gün maalesef doğru ve eksiksiz olarak yaşayamıyoruz”

Türkiye çok büyük bir hızla gelişiyor, görüyorsunuz kendi kendimize yetebilmeye dışa bağımlığımızı azaltmaya başladık diyen Reyhanlıoğlu, “Yerli ve milli üretimlerimiz her geçen gün artıyor. Biz yaptık mı dünyanın en iyisini yapıyoruz. Kadınlarında bu gelişmelere canla başla destek vermesi lazım. Çünkü kadın gelecek demek, kadının gelişmesi hem toplumun, hem geleceğin kalkınması demek. Çünkü geleceğin sahibi çocuklarımıza bizler yön veriyoruz. Ülkemizin her birimizin çabasına ihtiyacı var. Bu çabayı 15 Temmuz gecesi bütün kadınlarımızda gösterdi. 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesi konusunda en ön saflarda yerimizi alarak cesaret noktasında hiç kimseden geri kalmadığımızı da gururla tüm dünyaya göstermiş olduk. İnşallah ülkemize sahip çıkacağız.” Dedi.

Program sonunda TÜGVA Andırın İlçe Temsilcisi Ahmet Sinan Dalkıran Milletvekili Reyhanlıoğlu’na Rahle takdim edilirken, programa katılan bayanlara da Andırın Belediyesi işbirliğinde çeşitli hediyeler verildi. Haber: Murat Menendiz

 

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa