Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da 19 Mayıs törenle kutlandı
  Andırın’da 19 Mayıs törenle kutlandı
 • 27. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Adayları belirlendi
  27. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Adayları bel
 • Ömrünü engelli oğluna adadı
  Ömrünü engelli oğluna adadı
 • Bilgi kültür yarışması sonuçlandı
  Bilgi kültür yarışması sonuçlandı
 • Topladıkları kitaplarla okula kütüphane kurdular
  Topladıkları kitaplarla okula kütüphane kurdular
 • Okuma yazma kursuna gidenler sertifika aldılar
  Okuma yazma kursuna gidenler sertifika aldılar
 • İmam Hatip Lisesinden muhteşem program
  İmam Hatip Lisesinden muhteşem program
 • İlkokullar arası bilgi ve genel kültür yarışması
  İlkokullar arası bilgi ve genel kültür yarışması
 • Toplu Taşıma Şoförlerine Seminer
  Toplu Taşıma Şoförlerine Seminer
 • Çok Programlı Lise’den TUBİTAK bilim fuarı
  Çok Programlı Lise’den TUBİTAK bilim fuarı
Zeytin fidanları toprakla buluşturuldu
Zeytin fidanları toprakla buluşturuldu
Ormancılık  Haftası etkinlikleri kapsamında İlçemizde 450 adet zeytin fidanı toprakla buluşturuldu. Andırın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Yeşilova Orman Deposunda düzenlenen etkinlikte ilçe protokolü ve öğrenciler tarafından Zeytin Dalı Harekatına atfen...
10 Nisan 2018 15:43
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0142 DSC_0132 DSC_0158 DSC_0166 DSC_0176 DSC_0176 DSC_0227 DSC_0236 DSC_0258

Ormancılık  Haftası etkinlikleri kapsamında İlçemizde 450 adet zeytin fidanı toprakla buluşturuldu.

Andırın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Yeşilova Orman Deposunda düzenlenen etkinlikte ilçe protokolü ve öğrenciler tarafından Zeytin Dalı Harekatına atfen 450 adet zeytin fidanı dikimi yapıldı.

Andırın Kaymakamı Haluk Koç, programda yaptığı konuşmada,  dikilen fidanlar büyüyecekler ve harekâta da adını veren zeytin ağaçları, köklerini toprağa uzatacak, dalları ile gökyüzüne uzanacaklar dedi.

Ağaç ve onun oluşturduğu ormanlar bizim hayat damarlarımız ve oksijen kaynağımızdır diyen Kaymakam Koç, şunları söyledi.

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın da inşallah o dikilen fidanlarda onlarında birer ağacı olacak. Ormancılık Haftasında, orman gününde ağaç bizim için en önemli değer. İşte o ağacın, ağaç olması öncesinde çocuklarımız gibi fidan oldukları ve ilgiye ihtiyaçları var. O dikilen fidanlar büyüyecekler ve harekata da adını veren zeytin ağaçları olacaklar. Köklerini toprağa uzatacak, dalları ile gökyüzüne uzanacaklar. Bu fidanları aynı şekilde bir insanı da bir ağaca benzetirsek, vatanın bağrında kök salacak bu öğrencelerimizle birlikte bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyonu yapan Orman İşletme Müdürlüğümüze ve şefliklerimize teşekkür ediyorum.”

Andırın Orman İşletme Müdürü İdris Tetik ise yaptığı konuşmada, Ormanlar bir ülkenin akciğerleri, en büyük zenginlik kaynağıdır dedi.

Hayatımızın her safhasında sayısız faydalar sağlayan ormanlarımızı korumak ve geliştirmek, başta orman idare yetkilileri olmak üzere tüm kamu kuruluşlarımızın sivil toplum örgütlerimizin,  basınımızın ve halkımızın ortak görevi olmalı diyen Tetik, şunları söyledi.

“Özellikle okul çağındaki öğrencilerimize orman sevgisi ve bilinci ‘Ağaç Yaş İken Eğilir’ misali öğrenim sürelerinde verilmeli. Bizlerde bu bilinci sağlamak maksadıyla bugün Yeşilova Mahallemizin Tufanpaşa İlkokulu öğrencileriyle ordumuzun zaferle taçlanan Zeytin Dalı harekatına atfen zeytin fidanı dikimi yapıyoruz. Allah ordumuzu her daim muzaffer fidanlarımızı bereketli eylesin.”

Günle ilgili düzenlenen resim ve şiir dalında derece alan öğrencilerin ödülleri, Kaymakam Haluk Koç, Belediye Başkanı Baki Tezcan ve Cumhuriyet Savcısı Fatih Aslan tarafından verilmesinden sonra, katılımcılar tarafından fidan dikimi yapıldı.

Programa İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Onur Kaymak, Hakim Mustafa Kaplan, Emniyet Amiri Tahsin Öndaş, daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa