Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • El Koyulan Arazi, Köylülere Ceviz Bahçesi Olarak verildi
  El Koyulan Arazi, Köylülere Ceviz Bahçesi Olarak v
 • Andırın’da satranç kursuna katılan çocuklara madalya verildi
  Andırın’da satranç kursuna katılan çocuklara madal
 • Kaymakam Haluk Koç’un Kurban Bayramı mesajı
  Kaymakam Haluk Koç’un Kurban Bayramı mesajı
 • Milletvekili Özdemir’in Andırın ziyareti
  Milletvekili Özdemir’in Andırın ziyareti
 • Şantiye görünümlü ev görenleri şaşırtıyor
  Şantiye görünümlü ev görenleri şaşırtıyor
 • Diyanet Vakfına Kurban Bağışı
  Diyanet Vakfına Kurban Bağışı
 • Andırın Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanlığı Ödüllü atıcılık yarışması
  Andırın Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanlığ
 • Bayramlaşma merasimi saat: 14:00’de
  Bayramlaşma merasimi saat: 14:00’de
 • Kurbanlık fiyatları açıklandı
  Kurbanlık fiyatları açıklandı
 • Andırın’da trafik kazası: 3 yaralı
  Andırın’da trafik kazası: 3 yaralı
Öğrencilere kariyer günleri ile meslek tanıtımı yapıldı
Öğrencilere kariyer günleri ile meslek tanıtımı yapıldı
Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik kariyer günleri ve meslek tanıtım program düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaklaşan üniversite sınavı öncesi  ilçe merkezinde eğitim gören Lise...
27 Mart 2018 14:46
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0157 DSC_0188

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik kariyer günleri ve meslek tanıtım program düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaklaşan üniversite sınavı öncesi  ilçe merkezinde eğitim gören Lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen meslek tanıtım programı Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Orataokulu Salonunda düzenlendi.

Programda konuşan Andırın Kaymakamı Haluk Koç, öğrencilere seslenerek öncelikle önünüze bir hedef koymalısınız dedi.

Konuşmasına öğrencilik yıllarından ve üniversite hayatından örnekler vererek yaptığı konuşmada,   öncelikle bir hedefiniz olmalı, hangi işi yaparsanız yapın mutlaka bir hedefiniz olmalı ve bu hedefte yoğunlaşmalısınız diyen Kaymakam Koç, şunları kaydetti.

“ Hayatınızda siz kendiniz olun, değerleriniz olsun . Bir mesleği gerçekten istiyorsanız ve onunla ilgili yeterli çabayı gösterirseniz ben her birinizin hayatta istediği işe ve mesleğe kavuşacağı kanaatindeyim.  Bu hayat hepimiz için bir imtihan, size imkanlar veriliyor ve o imkanı çok iyi değerlendirin. Onun için siz değerleriniz üzerine, kıymetli bildiğiniz ilkeleriniz üzerine çalışacaksınız neticesinde inşallah istediğiniz olacak.”

Konuşmasında anne ve babanızın hayır dualarını almayı asla ihmal etmeyin, onların hayır duası sizin elinize geçebilecek en değerli anahtardır diyen Kaymakam Koç,  “Sizden şunu istiyorum. Kaymakam, Hakim, Savcı, Avukat, Öğretmen, Doktor,  Asker, Polis,  Mühendis, Veteriner ,Esnaf,  olduğunuzda  yani  hangi işi yaparsanız yapın  kendinize ihanet etmeyin.  Çalıştığınız işe,   Devletinize ihanet etmeyin.  Onun için yaklaşan sınavlar öncesi güzelce çalışarak kendinizi hazırlamanızı ailenize, devletinize faydalı, kendi hedeflerinize ulaşmayı temenni ediyor,  hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum dedi.

Programda Belediye Başkanı Baki Tezcan, İlçe Jandarma komutanı Teğmen Onur Kaymak ve kurum amirleri de meslekleri ile bilgiler vererek öğrencileri bilgilendirdiler.  Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa