Andırın Postası
Andırın'da
5 Günlük
Hava Durumu
ANDIRIN
Andırın Postası

Andırın Postası
 • Andırın’da SODES sergisi büyüledi
  Andırın’da SODES sergisi büyüledi
 • STK’lar Andırın’daki kalelere dikkat çekmek için bir araya geldiler
  STK’lar Andırın’daki kalelere dikkat çekmek için b
 • Anadolu’nun en büyük kitap fuarı   kapılarını beşinci kez açtı
  Anadolu’nun en büyük kitap fuarı kapılarını be
 • Andırın’da 3 bin kişilik aşure dağıtıldı
  Andırın’da 3 bin kişilik aşure dağıtıldı
 • Andırın’da amca – yeğene Alman gelinler
  Andırın’da amca – yeğene Alman gelinler
 • KASKİ’DEN Tufanpaşa Mahallesine dev yatırım
  KASKİ’DEN Tufanpaşa Mahallesine dev yatırım
 • KASKİ yeni bir sondaj kuyusu açtı
  KASKİ yeni bir sondaj kuyusu açtı
 • ANDIRIN’A “AYDIN” ADAY ADAYI
  ANDIRIN’A “AYDIN” ADAY ADAYI
 • Meslek Yüksek Okulu’nda aşure etkinliği
  Meslek Yüksek Okulu’nda aşure etkinliği
 • Aykut Türkmen yeniden Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı
  Aykut Türkmen yeniden Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı
Öğrencilere kariyer günleri ile meslek tanıtımı yapıldı
Öğrencilere kariyer günleri ile meslek tanıtımı yapıldı
Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik kariyer günleri ve meslek tanıtım program düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaklaşan üniversite sınavı öncesi  ilçe merkezinde eğitim gören Lise...
27 Mart 2018 14:46
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Andırın Postası

DSC_0157 DSC_0188

Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik kariyer günleri ve meslek tanıtım program düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaklaşan üniversite sınavı öncesi  ilçe merkezinde eğitim gören Lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen meslek tanıtım programı Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Orataokulu Salonunda düzenlendi.

Programda konuşan Andırın Kaymakamı Haluk Koç, öğrencilere seslenerek öncelikle önünüze bir hedef koymalısınız dedi.

Konuşmasına öğrencilik yıllarından ve üniversite hayatından örnekler vererek yaptığı konuşmada,   öncelikle bir hedefiniz olmalı, hangi işi yaparsanız yapın mutlaka bir hedefiniz olmalı ve bu hedefte yoğunlaşmalısınız diyen Kaymakam Koç, şunları kaydetti.

“ Hayatınızda siz kendiniz olun, değerleriniz olsun . Bir mesleği gerçekten istiyorsanız ve onunla ilgili yeterli çabayı gösterirseniz ben her birinizin hayatta istediği işe ve mesleğe kavuşacağı kanaatindeyim.  Bu hayat hepimiz için bir imtihan, size imkanlar veriliyor ve o imkanı çok iyi değerlendirin. Onun için siz değerleriniz üzerine, kıymetli bildiğiniz ilkeleriniz üzerine çalışacaksınız neticesinde inşallah istediğiniz olacak.”

Konuşmasında anne ve babanızın hayır dualarını almayı asla ihmal etmeyin, onların hayır duası sizin elinize geçebilecek en değerli anahtardır diyen Kaymakam Koç,  “Sizden şunu istiyorum. Kaymakam, Hakim, Savcı, Avukat, Öğretmen, Doktor,  Asker, Polis,  Mühendis, Veteriner ,Esnaf,  olduğunuzda  yani  hangi işi yaparsanız yapın  kendinize ihanet etmeyin.  Çalıştığınız işe,   Devletinize ihanet etmeyin.  Onun için yaklaşan sınavlar öncesi güzelce çalışarak kendinizi hazırlamanızı ailenize, devletinize faydalı, kendi hedeflerinize ulaşmayı temenni ediyor,  hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum dedi.

Programda Belediye Başkanı Baki Tezcan, İlçe Jandarma komutanı Teğmen Onur Kaymak ve kurum amirleri de meslekleri ile bilgiler vererek öğrencileri bilgilendirdiler.  Haber: Murat Menendiz

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa